Ήττα στο φινάλε για την Κ19 (Όλα τα αποτελέσματα)

18/1/15

""

ΑΟ ΧΑΝΙΑ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ  3-2

Σ’ ένα πλούσιο σε φάσεις και γκολ παιχνίδι στους Αγίους Αποστόλους των Χανίων, η ομάδα μας δεν τα κατάφερε χάνοντας με σκορ 3-2.

Φυσικά, το αγωνιστικό της προφίλ ήταν ικανοποιητικό στο α’ ημίχρονο και για ένα μεγάλο διάστημα (60’-80’) στην επανάληψη, όμως ένα λάθος συνεννόησης μεταξύ των αμυντικών στο τέλος, κόστισε την ήττα. Αυτό ήταν το πρώτο ματς με τον Γιώργο Μανωλακάκη στον πάγκο της ομάδας μας.

Το ματς:

Όπως προαναφέραμε, ο αγώνας ήταν συναρπαστικός σε εξέλιξη αλλά και σ’ ότι αφορά την εναλλαγή του σκορ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ!: 0-1:
Η ομάδα μας ήλεγχε το ματς και κατόρθωσε να προηγηθεί στο 13’ όταν από το σουτ του Ανυφαντάκη, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, έφτασε στον Βλαβιανό που με πλάσε την έστειλε στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 1-1:
Στο 30’ τα Χανιά ισοφάρισαν όταν αναπτύχθηκαν από το πλάι και σε μια μπαλιά που έγινε, ο Λογιάκης στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας μας.

Στο 36’ Ο Λαδιανός Χ.Α. βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και σκόραρε όμως το γκολ που πέτυχε ακυρώθηκε ως οφσάιντ!

Στην επανάληψη, τα Χανιά μπήκαν πιο δυνατά και για ένα τέταρτο της ώρας, πίεσαν την ομάδα μας.

ΓΚΟΛ! 2-1: Στο 61’ λοιπόν ευτύχησαν να ισοφαρίσουν με ωραίο σουτ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ!
2-2: Η είσοδος του Μπορμπουδάκη μετά το γκολ των γηπεδούχων ανέβασε την απόδοση της ομάδας μας συνολικά και στο 79’ από την όμορφη σέντρα του  Ανυφαντάκη, ο ίδιος ο Μπορμπουδάκης με κεφαλιά ισοφάρισε.

ΓΚΟΛ! 3-2: Στο 85’ όμως, από λάθος συνεννόηση της ομάδας μας σ’ ένα κερδισμένο πλάγιο των γηπεδούχων, ήρθε και το γκολ –με πλασέ- που έκρινε την τελική αναμέτρηση.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μανωλακάκης – Παπαδάκης):
Χνάρης, Λογιάκης (80’ Λαγκουβάρδος), Μαρής (85’ Χριστοφοράκςης), Παπαδάκης, Μαγαράκης, Λέκα (46’΄Γαβαλάς), Λαδιανός Χ.Α., Ανυφαντάκης, Βλαβιανός (65’ Μπορμπουδάκης), Μανωλακάκης, Ζότο.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ:

Μανωλακάκης: «Η αποχή ήταν αρνητικός παράγοντας για μας»

Ο προπονητής μας, μετά την πρώτη του εμπειρία με τους νέους παίκτες του, κοιτάζοντας μαζί με τον συνεργάτη του, Άρη Παπαδάκη, είχε να σχολιάσει για το ματς: «Η ομάδα είναι δουλεμένη κι αυτό αποδείχθηκε και σ’ αυτό το ματς. Σαν προπονητής όμως όπως είπα και στην πρώτη μου τοποθέτηση, θα ήθελα να περάσω κάποια ακόμη στοιχεία.

Τα παιδιά προσπάθησαν όσο γινόταν. Πιέσαμε με επιθετική άμυνα και είναι γεγονός ότι αρκετές φορές καταφέραμε να κερδίσουμε πολλές μπάλες από τη μέση και μπροστά.

Στην προκειμένη περίπτωση, η αποχή για αρκετό χρονικό διάστημα από τα επίσημα παιχνίδια, ίσως να αποτέλεσε αρνητικό παράγοντα.

Θα δώσουμε ευκαιρίες στα παιδιά για να δούμε πόσο μπορούν να δουλέψουν σ’ έναν συγκεκριμένο ρυθμό. Θα σκύψουμε το κεφάλι θα δουλέψουμε ακόμη κάποια πράγματα».