ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ: Μπορούσε τη νίκη η Κ19 (όλα τα αποτελέσματα)

""
Οι ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο

ΦΩΣΤΗΡΑΣ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ 3-2

Η πολύ καλή εμφάνιση της ομάδας μας, δυστυχώς δεν συνοδεύτηκε από τη νίκη.

Οι Νέοι μας, δεν κατάφεραν να φτάσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα κι έχασαν με σκορ 3-2 στο γήπεδο της Χαμοστέρνας από τον Φωστήρα σ’ ένα «γεμάτο» α’ ημίχρονο αφού όλα τα τέρματα σημειώθηκαν στα πρώτα 45 λεπτά!

Στην 3η αγωνιστική και στην μόλις 2η παρουσία τους, οι ποδοσφαιριστές των Ηλία Μπουλιού, Άρη Παπαδάκη, μολονότι βρέθηκαν να χάνουν –μόλις στο 4’- με 1-0, όχι μόνο έφεραν το ματς στα ίσια αλλά κατόρθωσαν να το ανατρέψουν.
Η ομάδα μας έπαιξε επιθετικό ποδόσφαιρο, όμως κυρίως λόγω αβίαστων λαθών, ήρθαν αυτά τα 3 γκολ.

""

ΓΚΟΛ! 1-0: Πιο αναλυτικά, το 1-0 ήρθε μόλις στο 4΄ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, στιγμιαία απομάκρυνση του Κιμιωνή και αδράνεια της άμυνας.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Στο 11’ ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα μας. Ο Μανωλακάκης εκτέλεσε κόρνερ και ο Λαδιανός Ν.Α., με κεφαλιά, έκανε το 1-1.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-2: Στο 13’ το σουτ του Βλαβιανού έφυγε ελάχιστα άουτ ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό, η ομάδα μας κατάφερε να περάσει μπροστά με τον Μανωλακάκη ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να γράψει το 1-2

ΓΚΟΛ! 2-2: Στο 27’ ωστόσο ήρθε η απάντηση από τους γηπεδούχους όταν επιχειρήθηκε ένα σουτ, ο Κιμιωνής απέκρουσε και στην επαναφορά, ο επιθετικός σημάδεψε σωστά για να ισοφαρίσει…

ΓΚΟΛ! 3-2: Σε κομβικό χρονικό σημείο ήρθε και το 3ο γκολ του Φωστήρα, στο 44"  από απευθείας εκτέλεση φάουλ, γκολ το οποίο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο β’ ημίχρονο, ο ρυθμός δεν ήταν και δεν θα μπορούσε να είναι ο ίδιος. Η ομάδα μας πάντως, είχε μια μεγάλη ευκαιρία όταν στο 67’  ο Ανυφαντάκης εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ με τον πορτιέρο του Φωστήρα να αποκρούει πολύ δύσκολα σε κόρνερ.

""

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπουλιός – Παπαδάκης): Κιμιωνής, Λογιάκης (85’ Λαγκουβάρδος), Μαρής, Μαγαράκης, Παπαδάκης, Κριτσωτάκης (80’ Γιακουμάκης), Ανυφαντάκης, Μανωλακάκης, Λαδιανός Α.Ν. (68’ Ζούκα), Βλαβιανός (75’ Γαβαλάς), Ζότο (50’ Κραβαρίτης).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ:

Μπουλιός: «Δεχθήκαμε γκολ από δικά μας λάθη»

Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα, ο ένας εκ των δύο προπονητών της ομάδας μας, Ηλίας Μπουλιός, είπε για τα ματς:  «Ξεκινήσαμε δυστυχώς δεχόμενοι γκολ πολύ νωρίς. Αμέσως μετά, βάλαμε την μπάλα κάτω και με δημιουργικό παιχνίδι φτάσαμε στην ισοφάριση αλλά και σε δεύτερο γκολ.