«Ντούμπλαρε» το καλό για τους νέους

27/8/14

Η ομάδα του Ηλία Μπουλιού και του Άρη Παπαδάκη, έτρεξε στα πρώτα 45 λεπτά σ" όλα τα μήκη και τα πλάτη του αγωνιστικού  χώρου του «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» επιτυγχάνοντας και τα δύο τέρματα αλλά και τις περισσότερες ευκαιρίες.

Όσον αφορά τις κυριότερες στιγμές του α" μέρους, στην πρώτη μεγάλη ήρθε και το γκολ. Στο 19" ο Ανυφαντάκης βρήκε δίχτυα με ωραίο πλασέ μετά από την όμορφη ασίστ του Βλαβιανού.

Στο 30" ο Λαδιανός Ν.Α. επιχείρησε να σουτάρει λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Στο 34" και πάλι ο Λαδιανός ήταν πρωταγωνιστής στη φάση όπου από τα δικά του πόδια, η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι του Σηφακάκη.

Τελικά, η ομάδα μας έφτασε στην επίτευξη του δεύτερου τέρματος όταν ο Βλαβιανός βρήκε στον κενό χώρο τον Λαδιανό Ν.Α. ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 2-0.

""

Με την έναρξη της επανάληψης, ο ρυθμός έπεσε ωστόσο πρωτίστως, με το «καλημέρα» δηλαδή, ο Γιακουμάκης έχασε εξ επαφής σημαντική ευκαιρία για να «τριτώσει» το καλό της ομάδας μας.

Στο 75" ο Αποστολάκης από λάθος της άμυνας της ομάδας μας, αστόχησε στο τετ-α-τετ με τον Χριστοδουλάκη πλασάροντας ελάχιστα άουτ.

Στο 89" ο Κριτσωτάκης θέλησε να πιάσει την αντίπαλη άμυνα στον ύπνο κάνοντας ένα ξερό σουτ το οποίο πέρασε λίγο άουτ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπουλιός – Παπαδάκης):
Χνάρης, Γιακουμάκης, Μαγαράκης, Λαγκουβάρδος, Μάρης, Μανωλακάκης, Μπουρμπουδάκης, Ανυφαντάκης,  Βλαβιανός, Ζότο, Λαδιανός Ν. Α.. Στο β" ημίχρονο έπαιξαν και οι: Χριστοδουλάκης, Παπαδάκης Γ., Χριστοφοράκης, Λογιάκης, Κιμιωνής, Παπαδάκης Σ., Κριτσωτάκης, Ζούκα, Ρίντι, Λαδιανός Χ. Α., Γαβαλάς.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Σπυριδάκης):
Σηφακάκης, Κλαψινός, Σκλομπονάκης, Πισσαδάκης, Κουνδουράκης, Παπαδογιαννάκης, Τσουπάκης, Καλλιτσουνάκης, Αποκορωνιωτάκης, Γεωργιουδάκης, Γαραντωνάκης. Στο β" ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ξινομηλάκης, Γαλανάκης, Μαρινάκης, Σηφακάκης Ι., Αποστολάκης, Κανάκης.