Μέτρια εικόνα και φιλική ήττα με 2-1 για τους Νέους

2/9/14

Αρχικά, οι παίκτες του Ηλία Μπουλιού και του Άρη Παπαδάκη μπήκαν δυναμικά στο α’ 10λεπτο κι ευτύχησαν να πετύχουν ένα πανέμορφο γκολ στο 13’ με τον Βλαβιανό ο οποίος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνοντας την μπάλα στο «Γ» της αντίπαλης εστίας.
Στη συνέχεια, οι Χανιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 21’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαρουξάκη.

Έως και τη λήξη του α’ ημιχρόνου, ο ρυθμός έπεσε και οι ομάδες ξαναβγήκαν στην επανάληψη με την Επισκοπή να κάνει δύο πολύ καλές φάσεις όπου στην πρώτη ο Ζότο έχασε απίστευτο τετ-α-τετ και στη δεύτερη με τον Λαδιανό Χ.Α. που έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Και πάλι όμως, λίγο αργότερα, στο 77’, οι γηπεδούχοι ξέφυγαν στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ με τον Παπανικολάου πήραν το προβάδισμα και κατ’ επέκταση την νίκη με 2-1.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Κατσούλης): Κουράκης, Μπούχλης, Κλειδής, Παναγιωτίδης, Λέκκας, Καβράκης, Μαθιουδάκης, Βαρουξάκης, Πλατινάκης, Κοκκάκης, Σκουλουδάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπουλιός – Παπαδάκης): Χνάρης, Λογιάκης (46’ Λαγκουβάρδος), Μαρής (46’ Κιμιωνής), Παπαδάκης Στ. (46’ Γιακουμάκης), Μαγαράκης (60 Χριστοφοράκης), Ανυφαντάκης, Μπορμπουδάκης (60’ Μανωλακάκης), Κριτσωτάκης (60’ Γαβαλάς), Βλαβιανός (60’ Βαριαμάι), Λαδιανός Ν. Α. (46’ Ζότο), Ζούκα (60’ Λαδιανός Χ.Α.).