ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΡ: 3-3 οι Νέοι με το Μελιδόνι (όλα τα αποτελέσματα)

6/9/14

Οι παίκτες των Μπουλιού – Παπαδάκη, είχαν ένα εκρηκτικό 20λεπτο όπου «τους έπιανε» ότι κι αν έκαναν όμως πολύ γρήγορα δέχθηκαν το πρώτο γκολ κι από ‘κει και πέρα, αναπτερώθηκε το ηθικό των γηπεδούχων οι οποίοι με τη συμπλήρωση του ημιώρου είχαν μειώσει σε 2-3. Από ‘κει και πέρα στο β’ ημίχρονο όλα ήταν πιθανά…
Μόλις στο 10’ λοιπόν, ο Αντώνης Ν. Λαδιανός βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Δεν πέρασαν δύο λεπτά και ο Λογιάκης με διαγώνιο πλασέ έγραψε το 2-0.
Η ομάδα μας που έβγαινε συνεχώς στην επίθεση, κατόρθωσε με τον ίδιο παίκτη να τριπλασιάσει τα τέρματά της στο 18’ με ανάλογο τρόπο.

Το Μελιδόνι αντέδρασε και στο 27’, ο Φασόης από πλάγια με δυνατό σουτ μείωσε σε 1-3.
Μέσα σε τρία λεπτά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και μείωσαν ακόμη περισσότερο με τον ίδιο ποδοσφαιριστή ο οποίος βρήκε χώρο μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ έκανε το 2-3.

Το ματς άνοιξε. Στην επανάληψη, παίχθηκε ακόμη πιο ανοικτό ποδόσφαιρο, όμως το Μελιδόνι ευτύχησε να ισοφαρίσει με τον Κουβάκη στο 75’ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.
Η ομάδα μας σ’ εκείνο το σημείο, κυνήγησε ένα 4ο γκολ και θα μπορούσε να το πετύχει εάν, στο 80’, δεν σούταρε στο δοκάρι ο Βλαβιανός και αν στο 85’ και στο 87’ οι Λαδιανοί του Χαράλαμπου και του Νικολάου αντίστοιχα δεν έχαναν ισάριθμα τετ-α-τετ.

ΜΕΛΙΔΟΝΙ Παρασύρης, Ψαρουδάκης, Κουβάκης, Κοσκινάς Κ., Ψωμάς, Χοτζάι, Κοσκινάς Α., Κιαγιάς (70’ Καλυβιανάκης), Χαριτάκης (81’ Παπαδάκης), Φασόης (87’ Σηφάκης), Σταράς.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπουλιός): Χνάρης, Κιμιωνής, Μαρής (76’ Λαγκουβάρδος), Γιακουμάκης, Μαγαράκης, Κριτσωτάκης (85’ Λαγουδάκης), Ανυφαντάκης, Μπορμπουδάκης, Λογιάκης (68’ Λαδιανός Χ.Α.), Βλαβιανός, Λαδιανός Ν. Α..

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής  (Σάββατο 6/9/14)

ΟΦ. Αρμένων – ΑΟ Ψηλορείτης     1-0
ΑΕ Ατσιπ. Πρινέ – Ερμής Ζωνιανών 1-7
ΑΟ Ποσειδώνας – ΑΟ Λιβαδίων      0-0
ΑΟΝ  Αστέρας – ΠΑΟ Αλφάς          3-0
ΑΟ Καλύβου – ΑΟ Ασή Γωνιάς       1-0
Τάλως Μελιδονίου – Επισκοπή Κ19 3-3
Αστέρας Περ. – Δόξα Πλατανέ        3-1