Ικανοποίησε στο β’ ημίχρονο η ομάδα των Νέων (2-3 το Μελιδόνι)

1/9/14

Όταν χρειάστηκε να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα, «πάτησαν» καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο κι απέδωσαν σε ορισμένα «κομμάτια» του αγώνα αρκετά καλά σε κέντρο κι επίθεση. Στο τέλος, η ομάδα μας θα μπορούσε να σκοράρει εκ νέου όμως, φαίνεται πως χρειάζεται ακόμη λίγη περισσότερη συνοχή για να βγουν οι τελικές φάσεις.

Στα του αγώνα, στο 28’, το Μελιδόνι άνοιξε το σκορ με την εύστοχη κεφαλιά του Αντώνη Κοσκινά. Στο 35’ η ομάδα μας απάντησε, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ανυφαντάκη και κεφαλιά του Κέντερ, ο οποίος την έστειλε, κατά λάθος, στα δίχτυα της ομάδας του!

Στην επανάληψη, η πίεση συνεχίστηκε προς την εστία του Μελιδονίου και στο 55’ ο Βλαβιανός με πλασέ από τη μικρή περιοχή, έπειτα από ωραία ενέργεια του Κριτσωτάκη, έδωσε προβάδισμα στην Επισκοπή με 1-2.

Πέντε λεπτά αργότερα, στο 60’, ο Μπορμπουδάκης με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 1-3 κι έδωσε έναν «αέρα» υπέρ των κυανόλευκων στο σκορ το οποίο θα μπορούσε να είχε διευρυνθεί από το 74’ ως το 85’ καθώς χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες.

Φτάσαμε στο 89’ κι από λάθος της άμυνας, ο Μιχάλης Κουβάκης έγινε κάτοχος της μπάλας που με πλασέ, μείωσε σε 2-3 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπουλιός – Παπαδάκης): Χριστοδουλάκης, Μαγαράκης (Παπαδάκης Γ., , Παπαδάκης Στ., , Μαρής, Λογιάκης, Ανυφαντάκης (60’ Χριστοφοράκης), Μανωλακάκης, Μπορμπουδάκης (60’ Γαβαλάς), Βλαβιανός (60’ Ζότο), Λαδιανός Ν.Α, Λαδιανός Χ.Α. Στην επανάληψη (από το 46’ κι έπειτα) έπαιξαν και οι: Μαγαράκης, Γιακουμάκης, Λαγουβάρδος, Κριτσωτάκης, Ζούκα, Βαριάμι.

Φιλικό με την Κ17 του Πλατανιά

Αύριο Τρίτη (2/9) για την ομάδα μας (Κ19), έχει προγραμματιστεί φιλικός αγώνας με την Κ17 του Πλατανιά Χανίων. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στις 17.00 στο γήπεδο των Μουρνιών.