ΕΠΙΣΚΟΠΗ K19: Φιλική ήττα με 2-3 από τον Άρη

25/5/14

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές μας ακολούθησαν το γνωστό επιθετικό πνεύμα με στόχο την κατοχή της μπάλας και σε αρκετές περιπτώσεις δημιούργησαν επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία των Χριστόπουλου, Βογιατζιδάκη (υπερασπίστηκαν κι οι δύο την εστία του Άρη, ο ένας στο α’ και ο δεύτερος στο β’
ημίχρονο).

Είναι χαρακτηριστικό επίσης ότι, ο προπονητής μας, Γιώργος Καλλιγιάννης, στο β’ ημίχρονο, χρησιμοποίησε άλλους 11 παίκτες οι οποίοι τελούν υπό δοκιμή αυτό το διάστημα. Επρόκειτο για παιδιά από διάφορες ομάδες του νομού μας αλλά και παιδιά τα οποία αγωνίζονται στην Επισκοπή Β’.

Η ομάδα μας άνοιξε δύο φορές το σκορ αλλά ισοφαρίστηκε ισάριθμες και στο τέλος δέχθηκε το 3ο τέρμα από τον Αργυρό. Σ’ έναν αγώνα που διήρκησε 80 λεπτά, το σκορ άνοιξε με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ ο Κραβαρίτης στο 28’. Ωστόσο  ο Άρης ισοφάρισε με τον Ντ. Ματαραγκάσι στο 40’. Στο 52’ η ομάδα μας πήρε εκ νέου το προβάδισμα με σκόρερ τον Ζούλη. Ο Άρης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και πάλι με τον Ντέιβιντ Ματαραγκάσι και 5 λεπτά πριν τελειώσει ο αγώνας, ο Αργυρός πέτυχε το τελικό 2-3.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ Κ19 (Καλλιγιάννης): Κιμιωνής, Λαδιανός, Μαρής, Αγγελάκης, Ανυφαντάκης, Φοβάκης, Περκέτσι, Κουτσάκης, Νεμπιάι, Άντι, Κραβαρίτης. (Στην επανάληψη από την Επισκοπή Κ19 αγωνίστηκαν και οι Ζούλης, Μανωλακάκης).