Εκτός κυπέλλου οι Νέοι (Όλα τα αποτελέσματα)

15/9/14

Στα του αγώνα, η ομάδα μας αιφνιδιάστηκε και δέχθηκε στο 4ο λεπτό το 0-1 από τον Ψαρουδάκη.
Αμέσως μετά, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε στην ισοφάριση στο 37" (1-1) σκορ, που της έδινε την πρόκριση με τον Λαδιανό Α.Ν..

Στην επανάληψη κι ενώ η Επισκοπή ήταν καλύτερη, δεν μετουσίωσε τις ευκαιρίες σε τέρμα και το Μελιδόνι «ξαναχτύπησε» στο 55’ με τον Φασόη.
Σα να μην έφτανε αυτό, δέχθηκε και τρίτο τέρμα (1-3) και πάλι με τον Φασόη στο 75’ που έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπουλιός – Παπαδάκης): Χνάρης (Κιμιωνής Λ.), Μαγαράκης, Παπαδάκης Σ. Μαρής, Κιμιωνής, Κριτωτάκης (71’ Ζότο), Μπορμπουδάκης, Ανυφαντάκης, Βλαβιανός, Λογιάκης,  Λαδιανός Α. Ν. (57’ Μανωλακάκης).
ΜΕΛΙΔΟΝΙ:, Δαφέρμος, Ψαρουδάκης, Κοσκινάς Κ., Ψωμάς Χ., Κουντούρης, Σηφάκης, Χοτζάι , Χαριτάκης (20’ Καλυβιανάκης, 45’ λ.τ. Κιαγιάς), Κοσκινάς Α. (70’ Γ.Σ. Σταράς), Φασόης. Κουβάκης.

Τα αποτελέσματα του κυπέλλου (με έντονα μαύρα γράμμα, οι ομάδες που περνούν στην β’ φάση):

Δόξα Πλατανέ-Αστήρ Περάματος 1-3

Σπήλι-Άρης                             1-0

Ψηλορείτης-ΟΦ Αρμένων          0-1

Ερμής Ζωνιανών-Ατσιπ. Πρινέ    9-0

Λιβάδια-Ποσειδώνας                 1-1

Αλφά-Αστέρας Ρ.                     2-2