Τους έβαλαν στα δίχτυα… Επισκοπή – Ψηλορείτης 9-1

1/4/17

Μεγάλη σε έκταση νίκη σημείωσε και πάλι η ομάδα μας.

Ο Ψηλορείτης φαίνεται πως έκανε το… λάθος να προηγηθεί και το πλήρωσε. Το τελικό 9-1 ήταν προϊόν της πολύ καλής απόδοσης που έπιασε η ομάδα μας αμέσως μετά το 0-1 που πέτυχε ο Ασουμανάκης στο 3ο λεπτό. Έκτοτε, οι παίκτες μας απλώθηκαν στο γήπεδο και γέμισαν την εστία του νεαρού Μπουζάκη με γκολ. Ήταν η δεύτερη μεγαλύτερη νίκη της ομάδας μας μετά το 9-0 επί της Φλόγας τη φετινή περίοδο.

Το ματς:

ΓΚΟΛ! 0-1:
Στο 3’ από την εκτέλεση φάουλ του Καραβιώτη, ο Ασουμανάκης θέλησε να σουτάρει, ακολούθησαν κόντρες και ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1:
Στην αμέσως επόμενη φάση, ο Θωμάς Μαυρομάτης έκοψε τη μπάλα και ο επερχόμενος Σπανουδάκης με πλασέ ισοφάρισε.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 2-1:
Στο 20’ με έξυπνο χτύπημα φάουλ, ο Μιχελακάκης κατόρθωσε να σκοράρει!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 3-1:
Στο 27’ σε μια διεκδίκηση της μπάλας του Κόκκαλη με το Νίκου μέσα στην περιοχή του Ψηλορείτη, ο πρώτος βρήκε τη μπάλα με το χέρι. Ο κ. Δασκαλομαρκάκης καταλόγισε το πέναλτι και στην εκτέλεση, ο Φονσέκα ήταν ψύχραιμος γράφοντας το 3-1.

Στο 33΄ ο Καραβιώτης εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ από μακρινή απόσταση όμως ο Δημαράκης με καταπληκτική επέμβαση παραχώρησε κόρνερ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 4-1: Στο 33’ ο Μπουζάκης Α. "κατέβασε" εντός περιοχής τον Σπανουδάκη και ο κ. Δασκαλομαρκάκης καταλόγισε για δεύτερη φορά πέναλτι. Ο Φονσέκα ήταν το ίδιο ψύχραιμος και ανέβασε το δείκτη του σκορ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 5-1:
Στο 40’ από την εκτέλεση κόρνερ του Μπάτζεφ, ο Μιχελακάκης πήρε την κεφαλιά στο β’ δοκάρι και τη δεύτερη ο Νίκου που με νέα κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 43’ από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φράγκου, ο Μπουζάκης απέκρουσε με τη βοήθεια της κάθετης δοκού.
Στο β’ ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε το ίδιο δυνατά. Στο 48’ το δυνατό σουτ του Φονσέκα έφυγε άουτ όπως κάτι ανάλογο έκανε ο Βραζιλιάνος στο 52’ με τον Μπυοζάκη να απομακρύνει.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 6-1:
Στο 54’ ο Σπανουδάκης με πλασέ έγραψε το 6-1.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 7-1:
 Στο 57’ ο Σπανουδάκης έβγαλε υπέροχη ασίστ στον επερχόμενο Κολοβάκη που σούταρε με δύναμη πετυχαίνοντας νέο τέρμα.

Στο 61’ το σουτ του Κονταράκη με εξουδετερωμένο τον Δημαράκη, έφυγε άουτ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 8-1:
Ο Σπύρος Μανωλακάκης κινήθηκε από μέσα αριστερά, σούταρε διαγώνια και σκόραρε!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 9-1:
Στο 78’ ο Κακούρης κέρδισε πέναλτι από τον Μπουζάκη Α.. Ο Φράγκος που ήταν ο εκτελεστής σκόραρε γράφοντας το 9-1.

Η διαιτησία: Δασκαλομαρκάκης, Βαρβαντάκης, Τζωρτζάκης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βασιλείου): Δημαράκης, Κολοβάκης, Αντωνόπουλος, Νίκου, Νάκας (46’ Μανωλακάκης Σπ.), Μπάτζεφ, Μιχελακάκης, Μαυρομάτης, Σπανουδάκης, Φονσέκα (58’ Κακούρης), Φράγκος.
ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ (Δελήμπασης): Μπουζάκης Γ., Λοσεουρασβίλι, Μπουζάκης Α., Θεοδωρομανωλάκης, Μανωλιτσάκης (73’ Δρακάκης), Καραβιώτης, Κόκκαλης, Μανωλακάκης Δ. (54’ Κονταράκης), Ασουμανάκης, Νεονάκης, Παυλάκης (.