Νίκη-πρόκριση επί των Λιβαδίων με 6-1 - Με Τάλω Μελιδονίου στους "8" (Νέο)

17/9/17










Την πρόκριση "κλείδωσε" η ομάδα μας πριν από λίγο όταν και υποδέχθηκε την ομάδα των Λιβαδίων.

Οι παίκτες του Χρήστου Βασιλείου έφτασαν σ' ένα ακόμα μεγάλο σκορ, (6-1) στο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης" και με συνολικό σκορ 14-2, πήραν την πρόκριση για την Β' φάση του κυπέλλου ΕΠΣΡ. 
Το ματς όπως είναι λογικό, δεν αντέχει σε κριτική. 

Το σκορ άνοιξε ο Ηλίας Τριχάκης στο 11' και ο ίδιος παίκτης στο 30' έκανε το 2-0.

Το 3-0 σημείωσε ο Γιάννης Βασιλείου στο 34' για να κλείσει το α' ημίχρονο στο 4-0 ο Σπανουδάκης.


Στην επανάληψη, ο Κ. Γασπαράκης πέτυχε το 5-0 με τα Λιβάδια να μειώνουν σε 5-1 με ένα όμορφο γκολ από εκτέλεση φάουλ του Ζερβού στο 77'. 


Το τελικό σκορ 6-1, διαμόρφωσε ο Τρ. Λαζαρίδης που έφτασε τα 3 γκολ στη διοργάνωση.


ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βασιλείου): Μανιαδάκης, Λαζαρίδης, Αντωνόπουλος, Ξυνομηλάκης, Γιαπεντζάκης, Κολοβάκης, Γασπαράκης, Ι. Βασιλείου, Φοβάκης, Σπανουδάκης, Τριχάκης.

* Η ομάδα μας, αύριο Κυριακή (17/9) έχει ρεπό ενώ το πρόγραμμα για την ερχόμενη εβδομάδα έχει καθοριστεί με προπόνηση, τη Δευτέρα (18/9), την Τρίτη (19/9) ενώ την Τετάρτη έχει ρεπό. Την Πέμπτη (21/9) ξαναμπαίνουν στις προπονήσεις οι παίκτες μας όπως άλλωστε και την Παρασκευή (22/9).


Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των επαναληπτικών αγώνων: (Α’ φάση):
* Με έντονο μαύρο και κεφαλαία γράμματα είναι οι ομάδες που πήραν την πρόκριση.

Σάββατο (16/9), 16.30:
Γηπ. Αρμένων: ΟΦΑ – Αετός Ανωγείων 1-0 
(Ρ. Σταυρουλάκης, Φραγκιαδάκης, Σαρής – Π.Δ.: Αρ. Βαμβακίδης).

Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: ΕΠΙΣΚΟΠΗ– Λιβάδια 6-1
(Γρύλλης, Καραγιαννόπουλος, Μαϊνωλάς – Π.Δ.: Κ. Δελήμπασης)

Γηπ. Αλφάς: ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ – Κεραυνός 2-0
(Χόμπης, Καψαλάκης, Αραμπόπουλος – Π.Δ.: Δημητρακάκης).

Γηπ. Μελιδονίου: ΤΑΛΩΣ ΜΕΛΙΔΟΝΙΟΥ – Εν. Ατσ. Πρινέ 1-3
(Κετεσίδης, Λιοδάκης, Βαρβαντάκης – Π.Δ.: Β. Γαγάνης).

Κυριακή (17/9), 16.30:
Γηπ. Αρμένων: Άρης – Σπηλίου 2-0
(Φραντζεσκάκης, Καραγιαννόπουλος, Κοκκινάκης – Π.Δ.: Αρ. Βαμβακίδης).

Γηπ. Περάματος: ΑΕΜ – Δόξα Πλατανέ 4-2
(Φραγκιαδάκης, Κανδυλάκης, Κελαϊδής – Π.Δ.: Β. Γαγάνης).

Γηπ. Ζωνιανών: Ερμής Ζ. – Κάλυβος 3-0
(Δασκαλομαρκάκης, Λιοδάκης, Αραμπόπουλος – Π. Δ.: Δημητρακάκης).

Γηπ. Φουρφουρά: Ψηλορείτης – Ρεθυμνιακός 1-2
(Σαρής, Χόμπης, Μαϊνωλάς – Π.Δ.: Β. Κουτσουράκης).

Γηπ. Γερανίου: Ποσειδώνας – Αστέρας 3-1
(Κετεσίδης, Γρύλλης, Καψαλάκης – Π. Δ.: Δ. Χριστοδουλάκης).



Τα αποτελέσματα των α’ αγώνων:

Σπήλι – Άρης    1–3

Δόξα Πλατανέ – ΑΕ Μυλοποτάμου    0–6

Αστέρας Ρεθύμνου – Ποσειδώνας    4–0

Αετός Ανωγείων – ΟΦ Αρμένων    1-1

Λιβάδια – Επισκοπή    1-8

Κάλυβος – Ερμής Ζωνιανών    0-2

Ε.Α.Π – Τάλως Μελιδονίου    0-3

Ρεθυμνιακός – Ψηλορείτης    8-0

Κεραυνός – ΠΑΟ Αλφάς    3-7


Τα ζευγάρια που προκύπτουν:

Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στη φάση των "8" τον Τάλω Μελιδονίου. Πιο αναλυτικά:

Τα ζευγάρια στη β’ φάση «8»:

Α1) Ε.Α.Π. – Τάλως Μελιδονίου
Α2) Αετός Ανωγείων – ΟΦ Αρμένων
Α3) Σπήλι – Άρης
Α4) Κάλυβος – Ερμής Ζωνιανών
Α5) Δόξα Πλατανέ – ΑΕ Μυλοποτάμου
Α6) Κεραυνός – ΠΑΟ Αλφάς
Α7) Λιβάδια – Επισκοπή
Α8) Αστέρας Ρεθύμνου – Ποσειδώνας
Α9) Ρεθυμνιακός – Ψηλορείτης

Β’ Φάση
Β1) Νικητής Α4 – Νικητής Α9 (Γ1)
Ερμής Ζωνιανών – Ρεθυμνιακός

Γ’ Φάση
Γ1) Νικητής Β1 – ΠΑΟ Αλφάς
Γ2) ΟΦ Αρμένων – Αστέρας Ρεθύμνου
Γ3) ΑΕΜ – Άρης  
Γ4) Επισκοπή – Τάλως Μελιδονίου  

Δ’ Φάση (Ημιτελικοί)
Δ1) Νικητής Γ2 – Νικητής Γ4
Δ2) Νικητής Γ3 – Νικητής Γ1

Ε’ Φάση (Τελικός – ΔΑΚ Γάλλου)
Ε1) Νικητής Δ1 – Νικητής Δ2




 

Πίσω

  Τα αποτελέσματα της 30ης αγωνιστικής:

   Ρεθυμνιακός – Ε.Α.Π.           2-1
  
Αετός Ανωγείων – Τάλως Μελιδονίου 2-1
   Κεραυνός – Αστέρας Ρεθύμνου 1-9
   Επισκοπή – Δόξα Πλατανέ 2-0
   ΠΑΟ Αλφάς – Ψηλορείτης 2-4
   Σπήλι – Κάλυβος 2-3
   Άρης – Ποσειδώνας 5-0
   Ρεπό: ΟΦ Αρμένων





















 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 79
2 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 60
3 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 59
4 ΚΑΛΥΒΟΣ 50
5 0ΦΑ 42
6 ΕΑΠ 41
7 ΑΡΗΣ 41
8 ΔΟΞΑ ΠΛ. 37
9 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 33
10 ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 29
11 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 29
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 28
13 ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 28
14 ΣΠΗΛΙ 25
15 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 6
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες