Το μεγάλο ντέρμπι της χρονιάς ΑΕΜ – Επισκοπή – Στο «Θ. Βαρδινογιάννης» η Επισκοπή 2010 με την Αναγέννηση

9/12/16














Τ
ο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής στο Α’ τοπικό ξεχωρίζει για το μεγάλο ντέρμπι στο Πέραμα ανάμεσα στην ΑΕ Μυλοποτάμου και την ομάδα μας, την Επισκοπή αυτή την Κυριακή (11/12, 15.00).


Μία ημέρα πριν (Σάββατο 10/12, 15.00) , η Επισκοπή 2010, υποδέχεται στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης την Αναγέννηση ΜΠΣΡ.

Το παιγνίδι στο Πέραμα είναι κρίσιμο καθώς η ομάδα μας ταξιδεύει για τη νίκη (βλ. δηλώσεις παρακάτω  κ.κ. Νικολιδάκη, Ρηγάκη). Οι δύο βαθμοί της διαφοράς πρέπει να εξαλειφθούν με την αποστολή της ομάδας να έχει ήδη συγκροτηθεί.
Στο εσωτερικό του τμήματός μας υπάρχει η πεποίθηση ότι αυτός ο αγώνας είναι πράγματι ο μισός τίτλος καθώς αναμένεται ένας ολόκληρος γύρος στη συνέχεια και φυσικά το β’ ντέρμπι στην έδρα μας.

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Σάββατο (10-12-16):
Γηπ. Σοχώρας, 15.00: ΑΟΝ Αστέρας – ΑΟ Ποσειδώνας    
Γηπ. Μισιρίων, 15.00: Δόξα Πλατανέ – Τάλως Μελιδονίου    
Γηπ. Αρμένων, 15.00: ΟΦ. Αρμένων - ΑΟ Κάλυβος    
Γηπ. Λιβαδίων, 15.00: ΑΟ Λιβαδίων - ΑΟ Ρεθυμνιακός    
Γηπ. Αλφάς, 15.00: ΠΑΟ Αλφάς -  ΑΟ Ψηλορείτης

Κυριακή (11-12-16)
Γηπ. Περάματος, 15.00: ΑΕΜ – Επισκοπή
Γηπ. Σπηλίου, 15.00: ΑΟ Σπηλίου -  ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ    
Φλόγα Ρουστίκων – Άρης 0-3 α.α.
 

Με την Άναγέννηση η Επισκοπή 2010

Στη β’ κατηγορία το σαφάρι της 2ης θέσης καλά κρατεί με τον Κεραυνό, τον Λίβα, την Αναγέννηση, τη ΝΕΑΡ και τώρα και την Ασή Γωνιά που ανεβαίνει το τελευταίο διάστημα.

Αυτό το Σάββατο (10/12) διεξάγεται μονάχα ένα ματς, αυτό ανάμεσα στην Επισκοπή 2010 και την Αναγέννηση ΜΠΣΡ. Αμφότεροι βρίσκονται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση και το ματς γίνεται ακόμη πιο ενδιαφέρον από τη στιγμή που οι στόχοι γίνονται ολοένα και πιο ορατοί.


Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής


Σάββατο (10-12-16):

Γηπ. Επισκοπής, 15.00: ΑΟ Επισκοπής 2010 - Αναγέννηση ΜΠΣΡ    
Κυριακή (11-12-16)
Γηπ. Περάματος,  10.30: Αστέρας Περάματος - Α.Γ.Ο.Δ.Α Παναρκαδικός    
Γηπ. Σοχώρας, 11.00:Λίβας ΑΣ -    ΑΟΝ Κεραυνός    
Γηπ. Μισιρίων, 12.00: ΑΟ Απόλλων – Νέοι Ζωνιανοί
Γηπ. Μελάμπων, 15.00:    ΑΟ Μελάμπων - ΑΓΣΣΝ Φοίνικας    
Γηπ. Σοχώρας, 15.00: ΝΕΑΡ -  Αετός Ανωγείων    
Ασή Γωνιά – Πηγή 3-0 α.α.
Ρεπό: Τάλως Γαράζου



Πίσω

  Το πρόγραμμα των φιλικών προετοιμασίας:

    «Θ. Βαρδινογιάννης», Τρίτη 8 Αυγούστου:
    Επισκοπή – Άρης
5-1
    «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 12 Αυγούστου:
   Επισκοπή – Ρεθυμνιακός

    «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 19 Αυγούστου:
   Επισκοπή - ΙΝΚΑ
    ΔΑΚ Γάλλου, Τετάρτη 23 Αυγούστου:
   Επισκοπή - Ηρόδοτος

   «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 26 Αυγούστου:
   Επισκοπή - Κορωνίδα

   
ΔΑΚ Γάλλου (Super Cup), Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου:
   Επισκοπή - ΑΕΜ

   
ΔΑΚ Γάλλου, Σάββατο 9 Σεπτέμβρη:
   Ε
πισκοπή - Παλαιόχωρα
















 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΕΜ 85
2 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 83
3 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 65
4 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 64
5 ΑΡΗΣ 58
6 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 44
- 0ΦΑ 44
8 ΕΑΠ 42
9 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 35
10 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 30
11 ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 29
- ΔΟΞΑ ΠΛ. 29
- ΚΑΛΥΒΟΣ 29
14 ΣΠΗΛΙ 25
15 ΛΙΒΑΔΙΑ 25
16 ΦΛΟΓΑ Ρ. (Αποχώρησε)
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες