Στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» Σαββάτο και Κυριακή Επισκοπή – Ψηλορείτης και Επισκοπή 2010 - ΝΕΑΡ αντίστοιχα

31/3/17















Η 26η αγωνιστική έφτασε και, κάποιοι από τους αγώνες στο Α’ τοπικό είναι πραγματικά κομβικοί για τη συνέχεια και το μέλλον των ομάδων κυρίως σ’ ότι αφορά τους ουραγούς.
Όπως λόγου χάρη το μεγάλο ντέρμπι παραμονής λοιπόν δεν είναι άλλο από αυτό του Σπηλίου ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τη Δόξα Πλατανέ.

Η ομάδα μας όμως θα δώσει αγώνα αυτό το Σάββατο (1/4, 17.00) στο γήπεδό της «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» απέναντι σε έναν σύλλογο που κατάφερε να σωθεί πριν από μία αγωνιστική, τον Ψηλορείτη. Η ομάδα μας υποδέχεται με τη σειρά της το σύλλογο από το Φουρφουρά.

Όλη η εβδομάδα κύλησε πολύ καλά για την Επισκοπή μας που περιμένει για να φτάσει στην 24η νίκη της.

Το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής:

Σάββατο 1-4-2017

Γηπ. Μισιρίων:     ΑΟ Άρης – ΑΟ Λιβαδίων     
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: ΑΟ Επισκοπής - Ψηλορείτης        
Γηπ. Γερανίου: ΑΟ Ποσειδώνας – ΑΕ Μυλοποτάμου    
Γηπ. Σοχώρας: ΑΟΝ Αστέρας – ΟΦ Αρμένων

Κυριακή 2-4-2017  
Γηπ. Αλφάς: ΑΟ Κάλυβος – ΑΟ Ρεθυμνιακός
Γηπ. Σπηλίου: ΑΟ Σπηλίου – Δόξα Πλατανέ
Γηπ. Μελιδονίου: Τάλως Μελιδονίου – ΠΑΟ Αλφάς
Φλόγα Ρ. – ΕΑΠ    0-3 α.α.


Β’ τοπικό πρωτάθλημα: Με τη ΝΕΑΡ δίχως άγχος

Στο β’ τοπικό πρωτάθλημα, η έτερη ομάδα μας, η Επισκοπή 2010 υποδέχεται  τη ΝΕΑΡ σ’ ένα εντελώς ανοικτό παιγνίδι μακριά από τις όποιες σκοπιμότητες μπορεί να επιτάσσει η βαθμολογία.

Το πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής:

Σάββατο 1-4-2017
Γηπ. Περάματος: Αστέρας Περάματος – Τάλως Γαράζου
    
Κυριακή 2-4-2017  
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: ΑΟ Επισκοπής 2010 – ΝΕΑΡ
Γηπ. Μισιρίων: ΑΟ Απόλλων – Αετός Ανωγείων
Γηπ. Ασή Γωνιάς: ΑΟ Ασή Γωνιάς – ΑΓΣΣΝ Φοίνικας
Γηπ. Σοχώρας: ΑΟΝ Κεραυνός – Παναρκαδικός
Μέλαμπες - Νέοι Ζωνιανών    3-0 α.α.
Λίβας - Πηγή    3-0 α.α.
Ρεπό: Αναγέννηση ΜΠΣΡ

Η βαθμολογία
Ομάδα     Β.  
1. Αετός Ανωγείων    61
2. Ασή Γωνιά    50
3. Λίβας    46
-. Κεραυνός    46
5. Αναγέννηση ΜΠΣΡ    43
6. Φοίνικας    42
7. ΝΕΑΡ    38
-. Τάλως Γαράζου    36
-. Παναρκαδικός     36
10. Επισκοπή 2010    32
11. Αστέρας Περάματος     19
12. Απόλλωνας     10
13. Μέλαμπες*    6
14. Νέοι Ζωνιανών*       -      -       -
15. Πηγή*      -      -      -
* Πηγή και Νέοι Ζωνιανοί έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.
* Οι Μέλαμπες έχουν έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς.





Πίσω

  Το πρόγραμμα των φιλικών προετοιμασίας:

    «Θ. Βαρδινογιάννης», Τρίτη 8 Αυγούστου:
    Επισκοπή – Άρης
5-1
    «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 12 Αυγούστου:
   Επισκοπή – Ρεθυμνιακός 2-1

    «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 19 Αυγούστου:
   Επισκοπή - ΙΝΚΑ 2-0
    Γηπ. Αλικαρνασσού, Τετάρτη 23 Αυγούστου:
   Ηρόδοτος - Επισκοπή 
0-0
   «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 26 Αυγούστου:
   Επισκοπή - Κορωνίδα
4-3
   
ΔΑΚ Γάλλου (Super Cup), Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου:
   Επισκοπή - ΑΕΜ
3-1
   
ΔΑΚ Γάλλου, Σάββατο 9 Σεπτέμβρη:
   Ε
πισκοπή - Παλαιόχωρα 4-1
    Τουρνουά Βάμου:
    Επισκοπή - Τιτάνας Καλυβών 2-0
    Επισκοπή - Απόλλωνας Αγ. Ιωάννη 3-0
















 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΕΜ 85
2 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 83
3 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 65
4 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 64
5 ΑΡΗΣ 58
6 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 44
- 0ΦΑ 44
8 ΕΑΠ 42
9 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 35
10 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 30
11 ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 29
- ΔΟΞΑ ΠΛ. 29
- ΚΑΛΥΒΟΣ 29
14 ΣΠΗΛΙ 25
15 ΛΙΒΑΔΙΑ 25
16 ΦΛΟΓΑ Ρ. (Αποχώρησε)
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες