Στη Σοχώρα οι μάχες για Επισκοπή και Επισκοπή 2010

13/1/17

















Τα εξ αναβολής παιγνίδια της 15ης αγωνιστικής θα πραγματοποιηθούν αυτό το Σαββατοκύριακο και φυσικά μέσα σ’ αυτά, δεν θα μπορούσε να λείψει το ντέρμπι που δίνει η ομάδα μας αυτή την Κυριακή (15/1, 15.00) στο γήπεδο Σοχώρας κόντρα στον Αστέρα Ρεθύμνου.

Ο χιονιάς που έκανε έντονη την παρουσία την περασμένη Κυριακή, μετουσίωσε τα γήπεδα σε παγοδρόμια κι έτσι ήταν φύσει αδύνατο να πραγματοποιηθούν οι προγραμματισμένοι αγώνες της δεύτερης ημέρας της τελευταίας αγωνιστικής του α’ γύρου.
Η ομάδα μας μετά τη νίκη-πρόκριση απέναντι στον Ποσειδώνα (5-1) την περασμένη Τετάρτη (11/1) έχει ανεβασμένη ψυχολογία και θέλει τη νίκη όσο τίποτε για να διατηρηθεί στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα εξ αναβολής παιγνίδια της 15ης αγωνιστικής
Σάββατο (14/1, 15:00):
Γηπ. Περάματος: ΑΕ Μυλοποτάμου – ΠΑΟ Αλφάς
Γηπ. Σπηλίου: Σπήλι – Άρης Ρεθύμνου

Κυριακή (15/1, 15:00):

Γηπ. Σοχώρας: Αστέρας Ρεθύμνου – Επισκοπή
Γηπ. Γερανίου: Ποσειδώνας Γερανίου – Κάλυβος
Γηπ. Αρμένων: ΟΦ Αρμένων – Ρεθυμνιακός
Δόξα Πλατανέ – Ψηλορείτης  1 – 2
(12’ Ν.Ν. Γωνιωτάκης – 47’ αυτογκόλ Μαγιάφας, 67’ Θεοδωρομανωλάκης)
Ε.Α.Π. – Τάλως Μελιδονίου  1 – 4
(62’ Δ. Κωστόπουλος – 11’, 56’ Ν. Βασσάκης, 74’ Χαριτάκης, 88’ Κρανιωτάκης)
Φλόγα Ρουστίκων - Λιβάδια  0-3 α.α.


Β’ κατηγορία: Με τον Κεραυνό η Επισκοπή 2010

Το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας τοπικού συνεχίζεται κανονικά με την 14η αγωνιστική και την Επισκοπή 2010 να αγωνίζεται μία ημέρα πριν τους «μεγάλους», το Σάββατο (14/1, 15.00) κόντρα στον Κεραυνό. Αμφότερες οι ομάδες δείχνουν -και είναι- πολύ δυνατές αυτό το διάστημα γι’ αυτό εικάζουμε ότι προμηνύεται ντέρμπι.

Η μάχη της 2ης θέσης δίνεται σε πολλά μέτωπα. Το πρόγραμμα της αγωνιστικής αποδεικνύει του λόγου το αληθές:

Η 14η αγωνιστική:

Σαββάτο (14/1/2017, 15:00):
Γηπ. Γαράζου:  Τάλως Γαράζου – Νέοι Ζωνιανών
Γηπ. Σοχώρας: ΑΟΝ Κεραυνός – Επισκοπή 2010
Γηπ. Ασή Γωνιάς – Ασή Γωνιά – Απόλλων

Κυριακή 15-1-2017, 15.00):
Γηπ. Σπηλίου: ΑΓΣΣΝ Φοίνικας – Αναγέννηση ΜΠΣΡ    
Γηπ. Μισιρίων: Α.Γ.Ο.Δ.Α Παναρκαδικός – Αετός Ανωγείων    
Γηπ. Μελάμπων: ΑΟ Μελάμπων - Λίβας    
Ρεπό: ΝΕΑΡ





Πίσω

  Το πρόγραμμα των φιλικών προετοιμασίας:

    «Θ. Βαρδινογιάννης», Τρίτη 8 Αυγούστου:
    Επισκοπή – Άρης
5-1
    «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 12 Αυγούστου:
   Επισκοπή – Ρεθυμνιακός 2-1

    «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 19 Αυγούστου:
   Επισκοπή - ΙΝΚΑ 2-0
    Γηπ. Αλικαρνασσού, Τετάρτη 23 Αυγούστου:
   Ηρόδοτος - Επισκοπή 
0-0
   «Θ. Βαρδινογιάννης», Σάββατο 26 Αυγούστου:
   Επισκοπή - Κορωνίδα
4-3
   
ΔΑΚ Γάλλου (Super Cup), Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου:
   Επισκοπή - ΑΕΜ
3-1
   
ΔΑΚ Γάλλου, Σάββατο 9 Σεπτέμβρη:
   Ε
πισκοπή - Παλαιόχωρα 4-1
    Τουρνουά Βάμου:
    Επισκοπή - Τιτάνας Καλυβών 2-0
    Επισκοπή - Απόλλωνας Αγ. Ιωάννη 3-0
















 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΕΜ 85
2 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 83
3 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 65
4 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 64
5 ΑΡΗΣ 58
6 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 44
- 0ΦΑ 44
8 ΕΑΠ 42
9 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 35
10 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 30
11 ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 29
- ΔΟΞΑ ΠΛ. 29
- ΚΑΛΥΒΟΣ 29
14 ΣΠΗΛΙ 25
15 ΛΙΒΑΔΙΑ 25
16 ΦΛΟΓΑ Ρ. (Αποχώρησε)
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες