Πρώτη νίκη για την Επισκοπή 2010

2/10/17

Επισκοπή 2010 - Τάλως Γαράζου 2-0

Την πρώτη της νίκη σημείωσε η Επισκοπή 2010 που κατάφερε με ένα καθαρό σκορ (2-0) αλλά και εμφάνιση να φτάσει στο τρίποντο.

Η ομάδα του Βαγγέλη Γασπαράκη έδειξε σαφώς πιο έτοιμη, αρκετά καλά συσπειρωμένη απέναντι στον Τάλω που είχε και τις δικές του ευκαιρίες.

Η "οβίδα" του Αγγελάκη στο 11’ από τα 35μ. σταμάτησε κάθε σκέψη για τον αντίπαλο προς ένα θετικό αποτέλεσμα.

Η... ρουκέτα που εξαπέλυσε ο κεντρικός αμυντικός της ομάδας μας αιφνιδίασε τον Φοδελιανάκη ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης θέλησε να κάνει το ίδιο με εκτέλεση φάουλ όμως ο Φοδελιανάκης αυτή τη φορά αντέδρασε σωστά.

Η Επισκοπή 2010 κράτησε στη συνέχεια την υπεροχή έως και τα μέσα του β’ ημιχρόνου. Ένας πιτσιρικάς, ο Τζουτζούλης που ήρθε από τον πάγκο, «κλείδωσε» το ματς στο 61’, μόλις δύο λεπτά άμα την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Η διαιτησία: Φραγκιαδάκης, Νέτος, Γιάλος.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Γασπαράκης): Παπιομίτογλου, Ψωμάς, Αγαπάκης, Νίκου (46’ Αργυρίου), Κυριακάκης, Κασσέλας (59’ Τζουτζούλης), Αγγελάκης, Παπασηφάκης, Τζωρτζινάκης (84’ Κιμιωνής), Κιμιωνής Ν. (67’Κοτσαρίνης).
ΤΑΛΩΣ ΓΑΡΑΖΟΥ: Φοδελιανάκης (73’ Πελαντάκης), Φράρος, Ροδελιανάκης, Ποθουλάκης, Καλημεράκης, Χατζάκης, Κλάδος, Γεργιάνος (65’ Πατελάρος), Σεϊντης (46’ Ρουκούνης), Δαφνομήλης, Ρουσσάκης.