Νέο μεγάλο "διπλό" από την Επισκοπή 2010!

26/11/17

Φοίνικας – Επισκοπή 2010 1-2

Μεγάλη νίκη που φέρνει την ομάδα μας στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της β’ κατηγορίας πέτυχαν οι πιτσιρικάδες του Βαγγέλη Γασπαράκη.

Το νέο τρίποντο ήρθε από νέο «διπλό» -μετά απ’ αυτό στους Αρμένους επί των Μελάμπων- με σκορ 1-2 μέσα στο Σπήλι επί του Φοίνικα!

Η νίκη γίνεται ακόμη μεγαλύτερη από τη στιγμή που ο Δελημήτσος βρήκε δίχτυα στο 90ο λεπτό του αγώνα. Η ομάδα μας πέρασε από μια δύσκολη έδρα και φυσικά δεν μπορεί παρά να ατενίζει το μέλλον με αισιοδοξία.
Το ματς απέναντι στην αγιοβασιλειώτικη ομάδα δεν ήταν εύκολο, ιδίως από τη στιγμή που ο Φοίνικας αναζητούσε πώς και πώς τη νίκη.

Οι παίκτες μας όμως κατάφεραν και άνοιξαν το σκορ στο 27’ με τον Ν. Κιμιωνή χάρη σ’ ένα καταπληκτικό βολέ από 20μ.! Το 1-0 ήταν γεγονός!

Το γκολ της ισοφάρισης όμως ήρθε στο 38’ έπειτα από ένα αμφισβητούμενο πέναλτι που καταλόγισε ο κ. Χόμπης. Ο Μαστρογιαννάκης από τα 11 βήματα πέτυχε το 1-1.

Στη συνέχεια τα παιδιά της ομάδας μας έδωσαν την δέουσα προσοχή, κέρδισαν τις περισσότερες μονομαχίες στο χώρο του κέντρο στο β’ ημίχρονο και το γκολ της μεγάλης νίκης ήρθε σ’ ένα χρονικό σημείο όπου δεν γινόταν να υπάρξει απάντηση.

Στο πιο γλυκό, στο 90ο λεπτό, ο Ν. Κιμιωνής έβγαλε μια γλυκιά σέντρα και ο Δελημήτσος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η διαιτησία: Χόμπης, Γιάλος, Σκεπετζάκης.