Οι «καυτές» πρώτες 30 ημέρες σε πρωτάθλημα και κύπελλο

7/8/17
















Πρεμιέρα με τον Αστέρα εκτός έδρας (το γήπεδο όπου θα αγωνιστούν οι ομάδες θα γίνει γνωστό σε λίγες μέρες) θα κάνει η ομάδα μας στο νέο πρωτάθλημα που ξεκινάει το Σαββατοκύριακο 22-23 Σεπτεμβρίου.

Στο πρωτάθλημα λαμβάνουν μέρος 15 ομάδες και κάθε βδομάδα, μία έχει από ένα ρεπό. Οι ομάδες που θα λάβουν μέρος στην Α’ τοπική κατηγορία είναι: ΟΦΑ, Δόξα, Αστέρας, Επισκοπή, ΕΑΠ, ΠΑΟ Αλφάς, Κάλυβος, Κεραυνός Αετός Ανωγείων, Ψηλορείτης, Ποσειδώνας, Ρεθυμνιακός, Τάλως, Σπήλι, Άρης.

Κύπελλο

… Και στο κύπελλο, η ομάδα μας βρήκε απέναντί της τον Κεραυνό στην Α’ φάση ενώ ο Αστέρας τον Τάλω Μελιδονίου. Σε περίπτωση που περάσουν τα δύο φαβορί (Επισκοπή και Αστέρας), συναντιούνται στη Β’.

Το κύπελλο ΕΠΣΡ θα ξεκινήσει και θα φτάσει ως τους ημιτελικούς με το σύστημα ΟΥΕΦΑ (διπλοί αγώνες με έδρες και με τη γνωστή ισχύ που έχουν τα εκτός έδρας τέρματα). Ο τελικός θα είναι μονός. Η διοργάνωση θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 9-10 Σεπτεμβρίου.

 Οι ομάδες που θα λάβουν μέρος στο κύπελλο ΕΠΣΡ είναι: ΟΦΑ, Δόξα, Αστέρας, Επισκοπή, ΕΑΠ, ΠΑΟ Αλφάς, Κάλυβος, Κεραυνός Αετός Ανωγείων, Ψηλορείτης, Ποσειδώνας, Ρεθυμνιακός, Τάλως, Σπήλι, Άρης από την Α’ κατηγορία και τα Λιβάδια από τη Β’ κατηγορία.

Η κληρωτίδα τα έφερε έτσι ούτως ώστε, η ομάδα μας να έχει ένα «καυτό» ξεκίνημα στη νέα αγωνιστική περίοδο γιατί, αν προσθέσουμε και τον αγώνα του Σούπερ Καπ με την ΑΕΜ, τότε ο καθένας αντιλαμβάνεται ότι οι πρώτες 30 μέρες είναι γεμάτες ένταση και αδημονία για όλους εμάς που περιμένουμε το καλύτερο από την ομάδα μας

Η κλήρωση έγινε στο πολιτιστικό κέντρο των Σελλίων.

Κλειδάριθμους σε 6 ομάδες Α’ κατηγορίας

Κλειδάριθμους έλαβαν οι ομάδες που αγωνίζονται σε κοινά γήπεδα. Πιο συγκεκριμένα, στην Α’ κατηγορία, κλειδάριθμους έλαβαν, ο Ρεθυμνιακός με τον Αστέρα στη Σοχώρα, ο Άρης με τη Δόξα στα Μισίρια και ο ΠΑΟ Αλφάς με την Κάλυβο στην Αλφά.

Το πρόγραμμα στο Α’ τοπικό πρωτάθλημα


1η αγωνιστική /16η:
ΟΦΑ – Δόξα
Αστέρας – ΕΠΙΣΚΟΠΗ
ΕΑΠ – ΠΑΟ Αλφάς
Κάλυβος - Κεραυνός
Ποσειδώνας -Ρεθυμνιακός
Τάλως – Σπήλι
Άρης – Αετός Ανωγείων
Ρεπό: Ψηλορείτης

2η αγωνιστική / 17η:
Ψηλορείτης – ΟΦ Αρμένων
Δόξα Πλατανέ – ΑΟΝ Αστέρας
ΕΠΙΣΚΟΠΗ– Κάλυβος
ΠΑΟ Αλφάς – Ποσιεδώνας
Κεραυν΄ςο – Τάλως Μελιδον.
Ρεθυμνιακός – Αετός Αν.
Σπήλι – Άρης
Ρεπό: ΕΑΠ

3η αγωνιστική /18η:
ΟΦ Αρμένων – ΑΟΝ Αστέρας
ΕΑΠ – Ψηλορείτης
Κάλυβος – Δόξα Πλατανέ
Τάλως Μελιδονίου – ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Αετός Αν. – ΠΑΟ Αλφάς
Άρης – Κεραυνός
Ρεθυμνιακός – Σπηλίου
Ρεπό: Ποσειδώνας

4η αγωνιστική /19η:
ΕΑΠ – ΟΦ Αρμένων
Αστέρας – Κάλυβος
Ψηλορείτης – Ποσειδώνας
Δόξα Πλατανέ – Τάλως Μελ.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ– Άρης
ΠΑΟ Αλφάς – Σπηλίου
Κεραυνός – Ρεθυμνιακός
Ρεπό: Αετός Αν.

5η αγωνιστική / 20η:
ΟΦ Αρμένων – Κάλυβος
Ποσειδώνας – ΕΑΠ
Τάλως Μελιδονίου – Αστέρας
Αετός Αν. – Ψηλορείτης
Άρης – Δόξα Πλατανέ
Ρεθυμνιακός – ΕΠΙΣΚΟΠΗ
ΠΑΟ Αλφάς - Κεραυνός
Ρεπό: Σπήλι

6η αγωνιστική / 21η:
Ποσειδώνας – ΟΦ Αρμένων
Κάλυβος – Τάλως Μελιδονίου
ΕΑΠ – Αετός Ανωγείων
Αστέρας – Άρης
Ψηλορείτης – Σπήλι
Δόξα Πλατανέ – Ρεθυμιακός
ΕΠΙΣΚΟΠΗ– ΠΑΟ Αλφάς
Ρεπό: Κεραυνός

7η αγωνιστική / 22η:
ΟΦ Αρμένων – Τάλως Μελιδονίου
Αετός Αν. – Ποσειδώνας
Άρης – Κάλυβος
Σπήλι  - ΕΑΠ
Ρεθυμνιακός – Αστέρας
Κεραυνός – Ψηλορείτης
ΠΑΟ Αλφάς – Δόξα Πλατανέ
Ρεπό:  ΕΠΙΣΚΟΠΗ

8η αγωνιστική / 23η:
Αετός Αν. – ΟΦ Αρμένων
Τάλως Μελ. – Άρης
Ποσειδώνας – Σπήλι
Κάλυβος – Ρεθυμνιακός
ΕΑΠ – Κεραυνός
Αστέρας – ΠΑΟ Αλφάς
Ψηλορείτης  - ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Ρεπό: Δόξα Πλατανέ

9η αγωνιστική / 24:
ΟΦ Αρμένων – Άρης
Σπήλι – Αετός Ανωγείων
Ρεθυμνιακός – Τάλως Μελιδονίου
ΑΟΝ Κεραυνός – Ποσειδώνας
ΠΑΟ Αλφάς – Κάλυβος
ΕΠΙΣΚΟΠΗ– ΕΑΠ
Δόξα Πλατανέ - Ψηλορείτης
Ρεπό: ΑΟΝ Αστέρας

10η αγωνιστική / 25η
Σπήλι – ΟΦ Αρμένων
Άρης – Ρεθυμνιακός
Αετός Ανωγείων – Κεραυνός
Τάλως Μελ. – ΠΑΟ Αλφάς
Ποσειδώνας – ΕΠΙΣΚΟΠΗ
ΕΑΠ – Δόξα Πλατανέ
Αστέρας - Ψηλορείτης
Ρεπό: Κάλυβος

11η αγωνιστική / 26η:
ΟΦ Αρμένων – Ρεθυμνιακός
Κεραυνός – Σπήλι
ΠΑΟ Αλφάς – Άρης
ΕΠΙΣΚΟΠΗ– Αετός Ανωγείων
Δόξα Πλατανέ – Ποσειδώνας
Ψηλορείτης – Κάλυβος
Αστέρας - ΕΑΠ
Ρεπό: Τάλως Μελιδονίου

12η αγωνιστική / 27η:
Κεραυνός – ΟΦ Αρμένων
Ρεθυμνιακός – ΠΑΟ Αλφάς
Σπήλι – ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Αετός Αν.  – Δόξα Πλατανέ
Τάλως Μελ. – Ψηλορείτης
Ποσειδώνας – Αστέρας
Κάλυβος – ΕΑΠ
Ρεπό: Άρης


13η αγωνιστική / 28η:
ΟΦ Αρμένων – ΠΑΟ Αλφάς
ΕΠΙΣΚΟΠΗ– Κεραυνός
Δόξα Πλατανέ – Σπήλι
Ψηλορείτης – Άρης
Αστέρας – Αετός Αν.
ΕΑΠ – Τάλως Μελ.
Καλύβου – Ποσειδώνας
Ρεπό: Ρεθυμνιακός

14η αγωνιστική /29η:
ΕΠΙΣΚΟΠΗ– ΟΦ Αρμένων
Κεραυνός – Δόξα Πλατανέ
Ρεθυμνιακός – Ψηλορείτης
Σπήλι – Αστέρας
Άρης – ΕΑΠ
Αετός Αν. - Κάλυβος
Τάλως Μελιδονίου – Ποσειδώνας
Ρεπό: ΠΑΟ Αλφάς

15η αγωνιστική / 30η:
Δόξα Πλατανέ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Ψηλορείτης – ΠΑΟ Αλφάς
Αστέρας – Κεραυνός
ΕΑΠ – Ρεθυμνιακός
Κάλυβος – Σπήλι
Ποσειδώνας – Άρης
Τάλως Μελιδονίου – Αετός Ανωγείων
Ρεπό: ΟΦ Αρμένων



Η κλήρωση του κυπέλλου:

Α’ Φάση:

Α1. Αετός Αν. – ΠΑΟ Αλφάς
Α2. ΕΠΙΣΚΟΠΗ- Κεραυνός
Α3. Σπήλι – Ποσειδώνας
Α4. Εν. Ατσιπ-Πρινέ – ΟΦ Αρμένων
Α5. Ψηλορείτης – Λιβάδια
Α6. Αστέρας – Τάλως Μελ.
Α7. Ρεθυμνιακός – Δόξα Πλατανέ
Α8. Άρης – Κάλυβος


Β’ Φάση:

Β1.  Α6 – Α2
Β2. Α1 – Α4
Β3. Α8 – Α3
Β4. Α7 – Α5

Γ’ Φάση:

Γ1. Β3-Β2
Γ2. Β4-Β1

Δ.1 Τελικός

Πίσω

  Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

   Κάλυβος - Ρεθυμνιακός 1-4
   Ψηλορείτης - Επισκοπή 0-2
   Ποσειδώνας - Σπήλι 4-0
   Αετός - ΟΦ Αρμένων 0-0
   ΕΑΠ - Κεραυνός 1-0
   Αστέρας - ΠΑΟ Αλφάς 4-1
   Τάλως Μελιδονίου - Άρης 2-0












 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 21
2 ΕΑΠ 18
3 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 17
4 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 16
5 0ΦΑ 13
6 ΚΑΛΥΒΟΣ 11
- ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 11
8 ΣΠΗΛΙ 10
- ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 10
10 ΔΟΞΑ ΠΛ. 8
11 ΑΡΗΣ 7
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 7
13 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 2
14 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 3
- ΚΕΡΑΥΝΟΣ 0
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες