Ο διαιτητής Σωτηριάδης στο ματς Επισκοπή-Κέρκυρα / Ευχαριστήριο Παλληξουριακού για την ομάδα μας

13/9/18

.










Ο
διαιτητής Σωτηριάδης από την ΕΠΣ Λασιθίου με βοηθούς τους κ.κ. Μαυραντωνάκη, Μαυρουδή από την ΕΠΣ Ηρακλείου ορίστηκε από την ΚΕΔ/ΕΠΟ να είναι το τρίο που θα διευθύνει την αναμέτρηση της Επισκοπής με την Κασιόπη.


Πριν από λίγο (13/9) έγιναν γνωστά όλα τα ονόματα των διαιτητών που θα κληθούν να «σφυρίξουν» στους 16 αγώνες που θα απασχολήσουν αρκετό φίλαθλο κόσμο ανά τη χώρα.


Ας δούμε αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ορισμοί της Γ΄ φάσης Κυπέλλου Ελλάδος

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου
Δημ. Στάδιο Θηβών, 16:00: Kιθαιρών Καπαρελλίου – Ηρόδοτος
Διαιτητής: Τσουκαλάς,(Αθηνών). Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Κολλιάκος (Αθηνών).

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης», 16.30: Επισκοπή-Κασσιόπη (Κέρκυρα)
Διαιτητής: Σωτηριάδης,(Λασιθίου) Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), Μαυρουδής (Ηρακλείου).
ΔΑΚ Φλώρινας, 16.30: Ερμής Αμυνταίου – Εργοτέλης
Διαιτητής: Kαραντώνης,(Ημαθίας). Βοηθοί: Πάντσης(Ημαθίας), Δέλλιος (Πέλλας)
Παγκρήτιο Στάδιο, 16.30: Ιεράπετρα – Καραϊσκάκης ΑΕ
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων), Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων) Κοκμοτος (Ρεθύμνου)
Γηπ. Α.Ο. Ξάνθης, 18:30: Άρης Αβάτου – Πλατανιάς
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας). Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας),Τσακίρης (Δράμας)
Δημ. Καλλιθέας, 16.30: Εθνικός – Ηρακλής
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών). Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Καραθάνασης (Αν.Αττικής),
Δημ. Καμαρίου, 16.30: Θύελλα Καμαρίου – Σπάρτη
Διαιτητής: Bλάχος (Αν. Αττικής). Βοηθοί: Kάλλης (Aν. Αττικής), Γούρνης (Αν. Αττικής).
Δημ. Στ. Πρέβεζας, 16.30: Τηλυκράτης – Αήττητος Σπάτων
Διαιτητής:Mατσούκας(Αιτ/νιας)Βοηθοί:Tσίλικας(Αιτ/νιας)Τίκας(Θεσπρωτίας)
Δημ. Ηγουμενίτσας, 16.30: Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Ζιαμπάλας (Ηπείρου). Βοηθοί: Θανασιάς (Ηπέιρου) Λιόντος (Ηπείρου)
Γηπ. Νέων Επιβατών, 16.30: ΑΟ Καρδίας – Απόλλων Πόντου
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας), Αίναλης (Μακεδονίας), Φράπος (Μακεδονίας).
Δημ. Κορίνθου, 16.30: Κόρινθος 2006 – Παναχαϊκή
Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ.Αττικής). Βοηθοί: Οικονόμου, Πλάκας (Δυτ. Αττικής).
Γηπ. Πανσερραικού, 16.30: Απόλλων Παραλιμνίου – Αιγινιακός
Διαιτητής:Tσακαλίδης (Χαλκιδικής). Βοηθοί: Αρμάκολας (Κυκλάδων), Μαναλνδρής (Χαλκιδικής).
Δημ. Κρανιδίου, 16.30: Ερμιονίδα – Κισσαμικός
Διαιτητής: Aνδριανός (Αχαίας). Bοηθοί: Oικονόμου (Αχαίας), Καράλης (Ηλείας)
Δημ. Στ. Γιαννιτσών, 16.30: ΑΣ Γιαννιτσά – Τρίκαλα
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας), Τοροσιάδης, Παπαδόπουλος (Μακεδονίας).
Πανθεσσαλικό Στάδιο, 18:30: Νίκη Βόλου – Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Tσέτσιλας  (Γρεβενών). Βοηθοί: Φάλτακας (Γρεβενών), Τζιουβάρας (Κοζάνης)
Δημ. Στ. Ρόδου, 16.30: Αντίμαχος Κω– Βόλος
Διαιτητής: Βάτσιoς (Δυτ.Αττικής). Βοηθοί: Στεφούλης (Γρεβενών), Χατζημανώλης (Λακωνίας).





Ευχαριστήριο Παλληξουριακού

Η ομάδα του Παλληξουριακού τίμησε με την παρουσία του τον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας κάμπτοντας τις οικονομικές δυσκολίες και τις χιλιομετρικές αποστάσεις. Η συμπαθής ομάδα της Κεφαλονιάς εξέδωσε ανακοίνωση όπου μεταξύ άλλων ανέφερε και για την ομάδα μας τα εξής...: "Αποτελεί αδιαπραγμάτευτη αρχή μας όλα αυτά τα χρόνια να λειτουργούμε με συνέπεια και να φερόμαστε με ευθύνη ανάλογη της ιστορίας του Συλλόγου.


Ωστόσο, συμβαίνει συχνά οι συνθήκες να μην είναι ευνοϊκές και οι δυσκολίες που καλείται να αντιμετωπίσει το σωματείο να είναι αρκετά μεγάλες. Παρόλα αυτά, αισθανόμαστε τυχεροί που στην προσπάθεια μας αυτή βρίσκονται άνθρωποι που στέκονται αρωγοί και τους οφείλουμε -πέραν όλων των υπολοίπων-και μια δημόσια αναγνώριση.

Η κλήρωση της 2ης Φασης του Κυπέλλου Ελλάδας στο οποίο η ομάδα μας συμμετείχε για πρώτη φορά στην ιστορία της μας επιφύλαξε ένα ταξίδι στην Κρήτη.
Η μετακίνηση από το Ληξούρι ως την Επισκοπή Ρεθύμνου δεν είναι μιαν απλή υπόθεση για ένα ερασιτεχνικό σωματείο και δη του Νομού μας..."

Καταλήγοντας η ανακοίνωση αναφέρει: "...
Και τέλος, ευχαριστούμε την ομάδα του Α.Ο. Επισκοπής για την άψογη φιλοξενία της κατά την παραμονή μας στο νησί καθώς και τον κ. Ανδρεαδάκη Σταύρο, Αθλητικό Διευθυντή της κρητικής ομάδας, ο οποίος από την ημέρα της κλήρωσης μέχρι και την αναχώρηση μας ήταν διαθέσιμος να μας συμβουλέψει και να μας καθοδηγήσει πριν αλλά και κατά την παραμονή μας στην Κρήτη.

Με τιμή,
Α.Ο. ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ

Πίσω

            Τα φιλικά 2018-19

   Σάββατο 4 Αυγούστου
   "Θ. Βαρδινογιάννης", Επισκοπή - ΟΦΗ Κ20   2-0
   Σάββατο 11 Αυγούστου
   ΔΑΚ Γάλλου, 18.00: Επισκοπή - Εργοτέλης 0-2
   Κυριακή 19 Αυγούστου
   ΔΑΚ Γάλλου, 17.00: Επισκοπή – ΟΦΙ  1-2

   Κυπελλο Ελλάδας
   Κυριακή 26 Αυγούστου
   Δημ. Στ. Χαλκίδας»: ΑΟ Χαλκίς - Επισκοπή 0-1

   Φιλικά
   Τετάρτη 29 Αυγούστου
   Γαλλου "Π. Βαρδινογιάννης", 17.45: Ηρόδοτος - Επισκοπή 2-3
Super Cup
Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου
Γ. Μελιδονίου: Επισκοπή - Ερμής Ζ. 1-0
Κύπελλο Ελλάδας
   Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου
   «Θ. Βαρδινογιάννης», 18.00 Επισκοπή – Παλληξουριακός 4-0




















 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 79
2 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 60
3 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 59
4 ΚΑΛΥΒΟΣ 50
5 0ΦΑ 42
6 ΕΑΠ 41
7 ΑΡΗΣ 41
8 ΔΟΞΑ ΠΛ. 37
9 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 33
10 ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 29
11 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 29
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 28
13 ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 28
14 ΣΠΗΛΙ 25
15 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 6
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες