Νίκη με Γκιόκα στο 93'!... Επισκοπή - Ψηλορείτης 2-1

17/3/18

.

Η νίκη ήρθε στις καθυστερήσεις αυτή τη φορά. Παίζοντας με κόντρα αέρα στο α’ ημίχρονο και φουλ επιθετικά στο β’ η ομάδα μας κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 0-1 όπως είχε διαμορφωθεί από το 25ο λεπτό (Κόκκαλης) για τον Ψηλορείτη.

Στην επανάληψη, οι δύο από τις τρεις αλλαγές του Γ. Βλαστού βρήκαν δίχτυα και οι Σουμπασάκης (54’) με τον Γκιόκα (93’) βοήθησαν για να κατακτηθεί μια αγχωτική νίκη τέσσερις μέρες πριν τον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΡ (Τετάρτη 21/3, 17.00) με τον Ερμή.

Το ματς:

Στο 4’ από το κόρνερ του Σκούφου, ο Λουμπάκης έπιασε ένα εναέριο σουτ με τη μπάλα να κατευθύνεται στα δίχτυα. Η ομάδα μας διαμαρτυρήθηκε ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή όμως ο κ. Δασκαλομαρκάκης διέταξε να συνεχιστεί το ματς.

Στο 16’ ο Πολιουδάκης επιχείρησε ένα διαγώνιο σουτ το οποίο έφυγε λίγο άουτ.

ΓΚΟΛ! 0-1:
Στο 25’ ο Κουρνιανός σούταρε, ο Μανιαδάκης απομάκρυνε προς στιγμή και ο Κόκκαλης με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 32’ ο Σπανουδάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι στέλνοντας τη μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Στο 54’ ο Σουμπασάκης εκτέλεσε με αριστοτεχνικό τρόπο ένα κόρνερ και η μπάλα καρφώθηκε απευθείας στα αντίπαλα δίχτυα.

Στο 59’ ο Αντωνόπουλος έβγαλε μια σέντρα, ο Χαλκιαδάκης κέρδισε την κεφαλιά με τον Π. Διαμαντάκη να αποκρούει.
Στο 60’ ο Λαζαρίδης έβγαλε ωραία μπαλιά στον Σουμπασάκη που από πλάγια έκοψε στον Γκιόκα με τον τελευταίο να σουτάρει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Στο 65’ ο Σουμπασάκης σούταρε με δύναμη έξω από την περιοχή με τη μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.
Στο 68’ ο Σκούφος εκτέλεσε ένα κόρνερ, ο Λουμπάκης έπιασε την κεφαλιά στο β’ δοκάρι όπου εξ επαφής αστόχησε.
Στο 77’ ο Γεωργούλης εκτέλεσε απευθείας με δύναμη ένα φάουλ από τα 30μ. με τη μπάλα να προσκρούσει σ’ ένα σώμα αμυνομένου και να χτυπάει με πάταγο στο οριζόντιο δοκάρι του Διαμαντάκη.

Στο 78’ ο Σκούφος εκτέλεσε απευθείας ένα κόρνερ με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει άουτ.
Στο 81’ ο Τ. Μπουζάκης αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα.
Στο 83’ ο Σουμπασάκης έβγαλε μια σέντρα με τον Φράγκο να πιάνει ψηλοκρεμαστή κεφαλιά σημαδεύοντας το πάνω μέρος της οριζοντίας δοκού.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 2-1: Στο 93’ ο Σουμπασάκης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Γκιόκας στο β’ δοκάρι από κοντά με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η διαιτησία: Δασκαλομαρκάκης, Καψαλάκης, Βασίλογλου. Στο 74' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Τ. Μπουζάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βλαστός): Μανιαδάκης, Λαζαρίδης, Αντωνόπουλος, Λουμπάκης, Γεωργούλης, Τριχάκης (46’ Χαλκιαδάκης), Φοβάκης (46’ Σουμπασάκης), Σκούφος, Σπανουδάκης (46’ Γκιόκας), Φράγκος, Ματαραγκάσι.

ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ (Τζαγκαράκης Λ.): Διαμαντάκης Π., Τ. Μπουζάκης, Βέλκοβ, Μιαρίτης Δ., Καραβιώτης, Λοσεουρασβίλι, Μιαρίτης Ν., Κουρνιανός, Κόκκαλης, Μανωλιτσάκης, Βιδάκης.