Νίκη και ξεμπερδεύει μέχρι την ΑΕΜ

10/2/17

 














Δ
ύο διαδοχικές μάχες, Σάββατο και Κυριακή (11-12/2) δίνουν οι ομάδες μας, Επισκοπή και Επισκοπή 2010 αντίστοιχα στο γήπεδο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».


Η 19η αγωνιστική στο Α’ τοπικό παρουσιάζει τη σπουδαιότερη αναμέτρηση της σεζόν (μέχρι την 29η αγωνιστική), αυτή της ομάδας μας κόντρα στον 3ο της βαθμολογίας και κατά πολύ ανεβασμένο το τελευταίο διάστημα, Ρεθυμνιακό. Το ματς θα ξεκινήσει το Σάββατο 11/2 στις 15.30.

Η άλλη μάχη δίνεται μία ημέρα μετά, στο ίδιο γήπεδο όπου η Επισκοπή 2010 υποδέχεται τον πρωτοπόρο Αετό Ανωγείων.

Σ’ ότι αφορά την α’ κατηγορία, δεν χρειάζεται να τονίσουμε πόσο σημαντικό είναι το ματς για τους «γυπαετούς». Για την Επισκοπή, βάσει προγράμματος, ο Ρεθυμνιακός είναι ο τελευταίος πιο δύσκολος αντίπαλος (σε θεωρητικό επίπεδο) μέχρι την 29η αγωνιστική όπου θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ΑΕΜ. Αντιθέτως, η ομάδα του Μυλοποτάμου στη συνέχεια, έχει τον Άρη στα Μισίρια, τον Ποσειδώνα στο Γεράνι και τον ΟΦΑ στους Αρμένους.

Μεγάλος απόντας της μάχης αυτής θα είναι ο Κατέ Φονσέκα.

Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής:

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου (15.30)
Γηπ. Σοχώρας: Αστέρας Ρεθύμνου – Δόξα Πλατανέ
Γηπ. Ατσιποπούλου: Ε.Α.Π. – ΑΕ Μυλοποτάμου
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Επισκοπή – Ρεθυμνιακός
Γηπ. Μισιρίων: Άρης Ρεθύμνου – Ψηλορείτης
Γηπ. Γερανίου: Ποσειδώνας– ΟΦ Αρμένων

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου (15.30)
Γηπ. Αλφάς: Κάλυβος – ΠΑΟ Αλφάς
Γηπ. Λιβαδίων: Λιβάδια – Σπήλι
Τάλως Μελιδονίου – Φλόγα Ρουστίκων 3 – 0 α.α.


Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Τον πρωτοπόρο Αετό υποδέχεται η Επισκοπή 2010


Ο Αετός Ανωγείων έχει μια αποστολή που κρύβει κινδύνους καθώς θα αντιμετωπίσει την Επισκοπή 2010 μέσα στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» αυτή την Κυριακή (15.30).

Η ομάδα μας είναι ιδιαιτέρως ανταγωνιστική απέναντι σε κάθε αντίπαλο. Βέβαια οι  Ανωγειανοί χρειάζονται τους βαθμούς της νίκης για να διατηρήσουν τη διαφορά ασφαλείας που έχουν αποκτήσει απέναντι σε Ασή Γωνιά (4β.) και Λίβα (5β.).

Δίχως φόβο λοιπόν αλλά με πάθος, οι νεαροί ποδοσφαιριστές είναι σε θέση να σταματήσουν τους Ανωγειανούς.

Το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής:


Κυριακή 12-2-17

Γηπ. Σοχώρας, 11.00: ΝΕΑΡ - Λίβας
Γηπ. Μελάμπων, 15.30 Μέλαμπες - Τάλως Γαράζου
Γηπ. Μισιρίων, 15.30: Απόλλωνας - Αναγέννηση ΜΠΣΡ
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης», 15.30 Επισκοπή 2010 - Αετός Ανωγείων
Γηπ. Ασή Γωνιάς, 15. 30: Ασή Γωνιά – Παναρκαδικός
Γηπ. Περάματος, 15.30: Αστέρας Περάματος - Φοίνικας
Πηγή – Κεραυνός 0-3 α.α.
Ρεπό: Νέοι Ζωνιανών


Πίσω

  Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

   Κάλυβος - Ρεθυμνιακός 1-4
   Ψηλορείτης - Επισκοπή 0-2
   Ποσειδώνας - Σπήλι 4-0
   Αετός - ΟΦ Αρμένων 0-0
   ΕΑΠ - Κεραυνός 1-0
   Αστέρας - ΠΑΟ Αλφάς 4-1
   Τάλως Μελιδονίου - Άρης 2-0












 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 21
2 ΕΑΠ 18
3 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 17
4 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 16
5 0ΦΑ 13
6 ΚΑΛΥΒΟΣ 11
- ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 11
8 ΣΠΗΛΙ 10
- ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 10
10 ΔΟΞΑ ΠΛ. 8
11 ΑΡΗΣ 7
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 7
13 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 2
14 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 3
- ΚΕΡΑΥΝΟΣ 0
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες