Νίκες επιζητούν Επισκοπή και Επισκοπή 2010 στο Σαββατοκύριακο

20/1/17
















Στην εκκίνηση του β’ γύρου βρισκόμαστε στο Α’ τοπικό και η ομάδα μας θέλει να συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο
.

Απέναντί της βρίσκεται η ΕΑΠ η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα που της έκοψε 2 βαθμούς (1-1) στο γήπεδο Ατσιποπούλου.
Όλα αυτά όμως έχουν περάσει, οι παίκτες μας είναι πανέτοιμοι και αδημονούν για τον αγώνα της Κυριακής (22/1, 15.00) στο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης".

Ο Ιανουάριος είναι μήνας που έδειξε άλλωστε με το «καλημέρα» ότι το πρωτάθλημα είναι υπόθεση των «δύο» (Επισκοπή-ΑΕΜ) ενώ ο Ρεθυμνιακός, ο Αστέρας, ίσως ο Άρης και λιγότερο ο Ποσειδώνας είναι οι υπόλοιπες ομάδες που θα επιδιώξουν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από ένα καλό πλασάρισμα (την 3η θέση).


Η 16η αγωνιστική (έναρξη β’ γύρου)

Σάββατο (21/1/17, 15.00):
Γηπ. Αλφάς: ΠΑΟ Αλφάς - Δόξα Πλατανέ
Γηπ. Μισιρίων: Άρης Ρεθύμνου – Ποσειδώνας
Γηπ. Σοχώρας: Ρεθυμνιακός - Σπήλι
Γηπ. Περάματος: ΑΕ Μυλοποτάμου - Λιβάδια

Κυριακή (22/1/17, 15.00):
Γηπ. Μελιδονίου, 11.00: Τάλως Μελιδονίου - Κάλυβος
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης, 15.00: Επισκοπή   - Ε.Α.Π.
Γηπ. Φουρφουρά., 15.00: Ψηλορείτης  - Αστέρας Ρεθύμνου
Φλόγα Ρουστίκων - ΟΦ Αρμένων  0-3 α.α.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Τον Αστέρα Περάματος υποδέχεται η Επισκοπή 2010

Στην Β’ κατηγορία και μετά τα εξ αναβολής παιγνίδια για τους πρωτοπόρους κυρίως, ο Αετός Ανωγείων είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για τον τίτλο αφού κράτησε σε απόσταση 7 βαθμών τους δεύτερους πλέον Λίβα και Ασή Γωνιά.

Αυτό το Σάββατο (21/1, 15.00) η ομάδα μας αγωνίζεται κόντρα στον Αστέρα Περάματος και θα μπορούσαμε να πούμε ότι έχει τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση.

Το ενδιαφέρον επίσης, σ’ αφορά τα υπόλοιπα ματς- εστιάζεται στο τί θα κάνει η ΝΕΑΡ με την Ασή Γωνιά στη Σοχώρα όπως και το πώς θα αντιδράσει μετά την ήττα του το Γαράζο (έχασε με 5-2 από τον Αετό) με αντίπαλο τον Φοίνικα.

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής στο Β’ τοπικό:

Σάββατο (21/1/17, 15.00):    
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: ΑΟ Επισκοπή 2010 - Αστέρας Περάματος
Γηπ. Ανωγείων: Αετός Ανωγείων - +ΑΟΝ Κεραυνός

Κυριακή (22/1/2017):
Γηπ. Ζωνιανών,11.30:]Νέοι Ζωνιανών - Α.Γ.Ο.Δ.Α Παναρκαδικός
Γηπ. Μισιρίων, 15.00: ΑΟ Απόλλων – ΑΟ Μελάμπων
Γηπ. Σοχώρας: ΝΕΑΡ – ΑΟ Ασή Γωνιάς
Γηπ. Γαράζου: Τάλως Γαράζου - Φοίνικας
Αναγέννηση ΜΠΣΡ – Πηγή 3-0 α.α.
Ρεπό: ΑΣ Λίβας



Πίσω

  Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

   Κάλυβος - Ρεθυμνιακός 1-4
   Ψηλορείτης - Επισκοπή 0-2
   Ποσειδώνας - Σπήλι 4-0
   Αετός - ΟΦ Αρμένων 0-0
   ΕΑΠ - Κεραυνός 1-0
   Αστέρας - ΠΑΟ Αλφάς 4-1
   Τάλως Μελιδονίου - Άρης 2-0












 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 21
2 ΕΑΠ 18
3 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 17
4 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 16
5 0ΦΑ 13
6 ΚΑΛΥΒΟΣ 11
- ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 11
8 ΣΠΗΛΙ 10
- ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 10
10 ΔΟΞΑ ΠΛ. 8
11 ΑΡΗΣ 7
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 7
13 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 2
14 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 3
- ΚΕΡΑΥΝΟΣ 0
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες