Νέα επιβλητική νίκη με 1-4 τον Ρεθυμνιακό

9/10/16

Άλλη μια μεγάλη σε έκταση νίκη σημείωσε η ομάδα μας και μάλιστα σε ντέρμπι (1-4) επί του Ρεθυμνιακού μέσα στη Σοχώρα.

Η ομάδα μας ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 43’με τον Κατέ Φονσέκα και σημείωσε άλλα τρία τέρματα (στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων  με τον Μαυρομάτη) και στο 57 και το 67’ με τον Κώστα Μιχελακάκη.
Γενικότερα, δεν ετέθη ποτέ θέμα το ποια είναι η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο.

Το ματς:

Στο 2’ο  Νάκας έκανε μια κοφτή μπαλιά η οποία πέρασε  παράλληλα από την εστία του Παλιεράκη.
Στο 19’, από τη βαθιά μπαλιά του Νάκα, ο Φονσέκα έκοψε στον Μιχελακάκη ο οποίος σούταρε από το ύψος του πέναλτι με τον Πλεύρη να παρεμβάλλεται και να απομακρύνει σε κόρνερ.
Στο 22’ ο Ματαραγκάσι άφησε στον Σταρά που σούταρε με δύναμη για να φύγει η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Δημαράκη.

Στο 31’ το απευθείας χτύπημα φάουλ του Μιχελακάκη, έπεσε στη γωνιά του ο Παλιεράκης και έδιωξε σε κόρνερ. Στην εξέλιξή του, το δυνατό σουτ του Μαυρομάτη, έφυγε λίγο άουτ.
Στο 36’ ο Μιχελακάκης σούταρε λίγο άουτ.
Στο 39’ από την πολύ ωραία σέντρα του Μιχελακάκη, ο Φονσέκα έπιασε την κεφαλιά η οποία έφυγε λίγο άουτ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟ.Λ! 0-1:
Ο Νίκου έβγαλε βαθιά μπαλιά, ο Παλιεράκης βγήκε, στο όριο της περιοχής κι απομάκρυνε όμως ο Φονσέκα με ένα άγγιγμα έστειλε την μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ!

Στο 45+2’ από την μπαλιά του Σκούφου, ο Μαυρομάτης σούταρε από τη γωνία της μικρής περιοχής σουτάροντας στο πλαϊνό δίχτυ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-2: Στο 45+4’, ο Μαυρομάτης μ’ ένα ασύλληπτο βολέ «κάρφωσε» την μπάλα στο «Γ» της εστίας του Παλιεράκη.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-3:
Η επανάληψη ξεκίνησε ακόμη πιο ιδανικά για την ομάδα μας! Στο 56’ από σέντρα του Νάκα, ο Μιχελακάκης με κεφαλιά-«ψαράκι» σημείωσε το τρίτο γκολ της ομάδας μας!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-4:
Σαν σε καρμπόν, από τη σέντρα του Νάκα, ο Μιχελακάκης με κεφαλιά στο β’ δοκάρι σημείωσε ένα ακόμη τέρμα.

ΓΚΟΛ! 1-4: Ο Ματαραγκάσι κινήθηκε από δεξιά έκοψε στη μικρή περιοχή στον Μαρή που με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 81’ ο Κόκκαλης σούταρε από καλή θέση με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
Στο 82’ το απευθείας φάουλ  του Ρηγάκη έδιωξε σε κόρνερ ο Παλιεράκης.
Στο 90’ ο Χαλκιαδάκης πέρασε έξυπνη πάσα στον Μαυρομάτη ο οποίος σούταρε λίγο πάνω από τα δοκάρια.