Μπορούσε το "διπλό" στις Αρχάνες / Γιούχτας - Επισκοπή 0-0

25/11/18

Στην ισοπαλία δίχως τέρματα έμεινε η ομάδα μας απέναντι στον Γιούχτα.

Στην ισοπαλία δίχως τέρματα έμεινε η ομάδα μας απέναντι στον Γιούχτα. Η Επισκοπή μας έπαιξε με το γνώριμό της στυλ (ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας) μέσα στις Αρχάνες αλλά αυτή τη φορά δεν κατάφερε να φτάσει στην επίτευξη κάποιου τέρματος και έμεινε για τρίτη συναπτή αγωνιστική στην ισοπαλία, 0-0.

Το ματς:

Στο 3' το σουτ του Kούρτι αποσόβησε ο Κόλλιας.

Στο 4’ το σουτ του Κεσίδης πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Γιούχτα ενώ στο 10' ο Κατσικοκέρης βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά και πάλι ο Κόλλιας έπεσε στη γωνιά του και έδιωξε τον κίνδυνο σε κόρνερ.

Στο 18' ο Τριανταφύλλου είχε αδύναμο σουτ που δεν δυσκόλεψε τον Νικηφόρο να μπλοκάρει.
Στο 20' ο Ρουμπάκης τροφοδότησε τον Τσάτσο από τα δεξιά, εκείνος πλάσαρε τον Νικηφόρο όμως οι αμυντικοί της ομάδας μας έδιωξαν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Στο 44' το σουτ του Κεσίδη, μπλόκαρε ο Κόλλιας.
Στην επανάληψη η ομάδα μας συνέχισε να κατέχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Στο 56' το σουτ του Νίκου Κατσικοκέρη μέσα από την περιοχή έφτασε στον Κόλλια που μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

Στο 60' και πάλι ο Κατσικοκέρης μετά από αλλεπάλληλες προσποιήσεις σούταρε για να περάσει η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κόλλια.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Κορτσινίδης για τον Γιούχτα.

Η διαιτησία: Κουκουράκηκς, Αναστασάκης, Κομισοπούλου.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Πίτσος): Κόλλιας, Κασσωτάκης, Κορτσινίδης, Σταθόγλου, Ραπτάκης, Τζανής, Τσάτσος (71' Πλουσής), Μαυρομάτης, Τριανταφύλλου, Κουσίδης (80' Ηλιόπουλος), Ρουμπάκης (90' Σφυρογιαννάκης).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Στεφανίδης): Νικηφόρος, Νάκας, Ρούσσης, Σέχου, Κεσίδης (72’ Μανωλακάκης), Σουμπασάκης, Σαββίδης, Κατσικοκέρης, Κούρτι (75’ Τσικουδάκης), Γεωργούλης, Ματαραγκάσι (57’ Πήλιος).