Με Ρεθυμνιακό για την πρόκριση

4/12/18

Μ
ε τον Ρεθυμνιακό αγωνίζεται η ομάδα μας την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου στις 15.00 στο ΔΑΚ Γάλλου «Παύλος Βαρδινογιάννης».

Ο αγώνας είναι ο επαναληπτικός του 0-0 της Σοχώρας και εντάσσεται στη β’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣΡ.

Η ομάδα μας χρειάζεται τη νίκη έστω και με ένα γκολ διαφορά. Σε περίπτωση ισοπαλίας, 0-0, ο αγώνας θα οδηγήσει σε ημίωρη παράταση και αν δεν αλλάξουν τα δεδομένα θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι. Οποιαδήποτε ήττα σημαίνει αποκλεισμός ενώ και η οποιαδήποτε ισοπαλία με σκορ θα σημάνει το ίδιο πράγμα.

Φυσικά, η διαφορά ποιότητας είναι μεγάλη ανάμεσα στις δύο ομάδες. Μένει να αποδειχθεί και στον αγωνιστικό χώρο.
Την Τρίτη (4/12) το αγωνιστικό τμήμα πήρε ρεπό ενώ την ημέρα του αγώνα (Τετάρτη 5/12) θα γίνει γνωστή η 18αδα. Οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές θα μπουν για προπόνηση στο ίδιο γήπεδο αμέσως μετά το τέλος του αγώνα.

Σκοπός και στόχος φυσικά είναι η νίκη πρόκριση καθώς η ομάδα μας είναι η κάτοχος του τροπαίου τα τελευταία 3 συναπτά έτη.

Ο Άγγελος Γκιόκας επιστρέφει

Ένα επίσης όμορφο γεγονός που αναμένεται να χαροποιήσει άπαντες στον σύλλογό μας είναι η πιθανή επάνοδος του Άγγελου Γκιόκα. Ο Χαλκιδαίος φορ που πέρυσι τραυματίστηκε και χρειάστηκε να κάνει εγχείρηση στον πρόσθιο χιαστό, διάνυσε όλη την πορεία της αποκατάστασης και πλέον, είναι πολύ πιθανό να πάρει αρκετά λεπτά συμμετοχής.