Με ψυχή 12 λεόντων «διπλό» (1-2) στο Γαράζο για την Επισκοπή 2010

20/12/16

Μετά το «διάλειμμα» από την ήττα με την Αναγέννηση ΜΠΣΡ, την περασμένη εβδομάδα, η Επισκοπή 2010 έφτασε σε ένα ακόμη μεγάλο αποτέλεσμα, αυτή τη φορά μέσα στο Γαράζο επί του τοπικού Τάλου με σκορ 1-2!

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές μας (12 αλλά υπέραρκετοί για να κάνουν τη δουλειά 14ων ως είθισται με τις αλλαγές), έκαναν αίσθηση αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους προηγούμενοι με σκορ 0-1 στο 25’! Ήταν η εκτέλεση κόρνερ που προηγήθηκε με τον Αγγελάκη να γίνεται κάτοχος της μπάλας και με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Πριν προλάβουν να καταλάβουν οι γηπεδούχοι τι συνέβη, ήρθε και δεύτερη ψυχρολουσία γι’ αυτούς. Στο 35’ ο Κασσέλας βρήκε τον Βασιλείου κι εκείνος με προσωπική ενέργεια και σουτ έγραψε το 0-2!

Στο 40’ τα τέρματα θα μπορούσαν να γίνουν «3» όμως ο  Κιμιωνής «σημάδεψε» το δοκάρι.

Με την επανάληψη, 5 λεπτά αργότερα, ήρθε η μείωση του σκορ. Στο 50’ λοιπόν το Γαράζο μείωσε σε 1-2, πίεσε για την ισοφάριση όμως η ψυχή των αποδεκατισμένων παικτών του Λεωνίδα Κασάπη, βοήθησαν στο να κατακτήσουν ένα πολύ μάγκικο τρίποντο.
Μάλιστα τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο τέλος, την έχασε η Επισκοπή με τον Κασσέλα στο 85’.