Λιβάδια και Μέλαμπες στο "Θ. Βαρδινογιάννης" για Επισκοπή και Επισκοπή 2010 αντίστοιχα

18/11/16















Το 1/3 του πρωταθλήματος συμπληρώνεται αυτό το Σαββατοκύριακο στην Α’ τοπική κατηγορία και όπως φαίνεται, η ομάδα μας, εύκολα ή δύσκολα θα ξεπεράσει το εμπόδιο των Λιβαδίων στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.


Δίχως να θίγουμε την ομάδα του Μυλοποτάμου, οι διαφορές είναι τεράστιες όμως, αυτό μένει να αποδειχθεί και στο γήπεδο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» καθώς το Σάββατο (19/11/16, 15.00)  δίνεται η σέντρα.

Δικαίωμα συμμετοχής δεν θα έχει ο Μπάτζεφ που είναι τιμωρημένος όπως επίσης, τιμωρημένος είναι και ο Αντωνόπουλος που είχε αποβληθεί στο ματς με το Μελιδόνι.

Επίσης, αμφίβολοι παραμένουν οι Ρουσσάκης, Ρηγάκης που αντιμετωπίζουν μικροπροβλήματα τραυματισμών.

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:
Σάββατο 19 Νοεμβρίου (15.00)
Γηπ. Αλφάς: Κάλυβος – Άρης Ρεθύμνου
Γηπ. Μισιρίων: Δόξα Πλατανέ – ΟΦ Αρμένων
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Επισκοπή – Λιβάδια

Κυριακή 20 Νοεμβρίου (15.00)
Γηπ. Γερανίου: Ποσειδώνας Γερανίου – ΠΑΟ Αλφάς
Γηπ. Μελιδονίου: Τάλως Μελιδονίου – Ψηλορείτης
Γηπ. Ατσιποπούλου: Ε.Α.Π. – Ρεθυμνιακός
Γηπ. Σπηλίου: Σπήλι – ΑΕ Μυλοποτάμου
Αστέρας Ρεθύμνου – Φλόγα Ρουστίκων 3 – 0 α.α.


Β’ κατηγορία: Τις Μέλαμπες υποδέχεται η Επισκοπή 2010

Η 8η αγωνιστική προσφέρεται για αρκετά ντέρμπι κι αυτή την εβδομάδα.

Η διαφορά σχετικά με την ομάδα μας, έγκειται στο γεγονός ότι η Επισκοπή 2010 υποδέχεται στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» τις Μέλαμπες σ’ ένα άλλου βεληνεκούς ματς το πρωί της Κυριακής (11.30).
Από την αρχή της χρονιάς άλλωστε, ο σκοπός των παικτών του Μιχάλη Κασάπη είναι διαφορετικός όπως λ.χ., η δουλειά σε μακροπρόθεσμο στάδιο με την τροφοδότηση παικτών στη μεγάλη ομάδα, ζητήματα πρωτεύοντα αυτό το διάστημα.

Η 8η αγωνιστική

Σάββατο 19 Νοεμβρίου (15.00)
Γηπ. Σοχώρας: ΝΕΑΡ – Αστέρας Περάματος
Γηπ. Σπηλίου: Φοίνικας – Λίβας
Γηπ. Μελιδονίου: Αναγέννηση ΜΠΣΡ – Κεραυνός

Κυριακή 20 Νοεμβρίου (11.30)
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Επισκοπή 2010 – Μέλαμπες
 (15.00)
Γηπ. Γαράζου: Τάλως Γαράζου – Παναρκαδικός
Γηπ. Ανωγείων: Αετός Ανωγείων – Ασή Γωνιά
Νέοι Ζωνιανών – Πηγή 3 – 0 α.α.
Ρεπό: Απόλλωνας


Πίσω

  Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

   Κάλυβος - Ρεθυμνιακός 1-4
   Ψηλορείτης - Επισκοπή 0-2
   Ποσειδώνας - Σπήλι 4-0
   Αετός - ΟΦ Αρμένων 0-0
   ΕΑΠ - Κεραυνός 1-0
   Αστέρας - ΠΑΟ Αλφάς 4-1
   Τάλως Μελιδονίου - Άρης 2-0












 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 21
2 ΕΑΠ 18
3 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 17
4 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 16
5 0ΦΑ 13
6 ΚΑΛΥΒΟΣ 11
- ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 11
8 ΣΠΗΛΙ 10
- ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 10
10 ΔΟΞΑ ΠΛ. 8
11 ΑΡΗΣ 7
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 7
13 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 2
14 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 3
- ΚΕΡΑΥΝΟΣ 0
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες