Κλήρωση πρωταθλήματος: Ξεκίνημα με ΟΦΙ «εντός»

12/9/18

.

Ξεκίνημα με τον ΟΦ Ιεράπετρας εντός έδρας έβγαλε η κλήρωση του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής για τον 5ο όμιλο η οποία έλαβε χώρα στην ΕΠΟ.

Η ομάδα μας ξεκινάει λοιπόν τη φετινή της πορεία από το «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» στις 30 Σεπτεμβρίου απέναντι σ’ έναν αντίπαλο τον οποίο αντιμετώπισε πριν από 20 μέρες σε φιλικό αγώνα χάνοντας με 1-2 στο ΔΑΚ Γάλλου.

Τη 2η αγωνιστική η ομάδα μας ταξιδεύει στον Πειραιά για να παίξει με την Προοδευτική και την 3η εκτίει το προγραμματισμένο της ρεπό.

Πράγματα που μπορούμε να σημειώσουμε είναι:

-    Ο πρωταθλητής ανεβαίνει απευθείας κατηγορία, στη νέα Super League.
-    Όπως άφησε να εννοηθεί η ΕΠΟ, δεν θα πέσουν 6 ομάδες από τον 5ο όμιλο αλλά λιγότερες (4 ή 5).
-    Από τις 27 Οκτώβρη και την 5η αγωνιστική όπου παίζει η ομάδα μας «εντός» με τον Εθνικό έως και τις 10 Φεβρουαρίου και την 18η αγωνιστική απέναντι στην ίδια ομάδα για το ματς με τον Πειραιά, δεν θα φύγει εκτός Κρήτης!
-    Στον Α’ γύρο η Επισκοπή θα δώσει 7 ματς εντός έδρας και 6 εκτός. Το αντίστοιχο θα συμβεί στον β’ γύρο.
-    Την 6η και 7η αγωνιστική του Α’ γύρου, η Επισκοπή δίνει δύο ματς κολλητά εντός έδρας με Εθνικό και Ατρόμητο.

Το πρόγραμμα του 5ου ομίλου 2018-19 για την Επισκοπή:
1η (30/9) αγωνιστική 14η (13/1)
Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας
2η (7/10) αγωνιστική 15η (20/1)
Προοδευτική-Επισκοπή
3η (14/10) αγωνιστική 16η (27/1)
Ρεπό:  Επισκοπή
4η (21/10) αγωνιστική 17η (3/2)
Αμπελακιακός -Επισκοπή
5η (27/10) αγωνιστική 18η (10/2)
Επισκοπή -Εθνικός
6η (4/11) αγωνιστική 19η (17/2)
Επισκοπή-Ατρόμητος Πειραιά
7η (11/11) αγωνιστική 20η (24/2)
Ατσαλένιος-Επισκοπή
8η (18/11) αγωνιστική 21η (3/3)
Επισκοπή-ΣΥΝΚΑ
9η (25/11) αγωνιστική 22η (17/3)
Γιούχτας-Επισκοπή
10η (2/12) αγωνιστική 23η (24/3)
Επισκοπή-Κερατσίνι
11η (9/12) αγωνιστική 24η (31/3)
ΑΕ Νεάπολης -Επισκοπή
12η (16/12) αγωνιστική 25η (7/3)
Επισκοπή-Ιωνικός
13η (6/1) αγωνιστική 26η (14/4)
Παλαιόχωρα-Επισκοπή


Το πρόγραμμα της Γ' Εθνικής στον 5ο όμιλο 2018-19:
1η (30/9) αγωνιστική 14η (13/1)
Ατρόμητος Πειραιά-Κερατσίνι
ΑΕ Νεάπολης -Γιούχτας
Εθνικός -Προοδευτική
Ιωνικός-ΣΥΝΚΑ
Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας
Παλαιόχωρα-Ατσαλένιος
Ρεπό: Αμπελακιακός

2η (7/10) αγωνιστική 15η (20/1)
Αμπελακιακός-Ατρόμητος Πειραιά
Κερατσίνι-ΑΕ Νεάπολης
Γιούχτας-Ιωνικός
Προοδευτική-Επισκοπή
ΣΥΝΚΑ-Παλαιόχωρα
ΟΦ Ιεράπετρας -Ατσαλένιος
Ρεπό: Εθνικός

3η (14/10) αγωνιστική 16η (27/1)
Ατρόμητος Πειραιά-ΑΕ Νεάπολης
Εθνικός-Αμπελακιακός
Ιωνικός-Κερατσίνι
Παλαιόχωρα-Γιούχτας
Ατσαλένιος -Προοδευτική
ΟΦ Ιεράπετρας -ΣΥΝΚΑ
Ρεπό:  Επισκοπή

4η (21/10) αγωνιστική 17η (3/2)
Εθνικός -Ατρόμητος Πειραιά
ΑΕ Νεάπολης -Ιωνικός
Αμπελακιακός -Επισκοπή
Κερατσίνι -Παλαιόχωρα
Γιούχτας-ΟΦ Ιεράπετρας
Προοδευτική-ΣΥΝΚΑ
Ρεπό: Ατσαλένιος

5η (27/10) αγωνιστική 18η (10/2)
Ατρόμητος Πειραιά-Ιωνικός
Επισκοπή -Εθνικός
Παλαιόχωρα-ΑΕ Νεάπολης
Ατσαλένιος-Αμπελακιακός
ΟΦ Ιεράπετρας-Κερατσίνι
Προοδευτική-Γιούχτας
Ρεπό:  ΣΥΝΚΑ

6η (4/11) αγωνιστική 19η (17/2)
Επισκοπή-Ατρόμητος Πειραιά
Ιωνικός-Παλαιόχωρα
Εθνικός  -Ατσαλένιος
ΑΕ Νεάπολης - ΟΦ Ιεράπετρας
Αμπελακιακός-ΣΥΝΚΑ
Κερατσίνι-Προοδευτική
Ρεπό: Γιούχτας

7η (11/11) αγωνιστική 20η (24/2)
Ατρόμητος Πειραιά-Παλαιόχωρα
Ατσαλένιος-Επισκοπή
ΟΦ Ιεράπετρας -Ιωνικός
ΣΥΝΚΑ-Εθνικός
Προοδευτική -ΑΕ Νεάπολης
Γιούχτας-Αμπελακιακός
Ρεπό: Κερατσίνι

8η (18/11) αγωνιστική 21η (3/3)
Ατσαλένιος -Ατρόμητος Πειραιά
Παλαιόχωρα -ΟΦ Ιεράπετρας
Επισκοπή-ΣΥΝΚΑ
Ιωνικός-Προοδευτική
Εθνικός -Γιούχτας
Αμπελακιακός-Κερατσίνι
Ρεπό: ΑΕ Νεάπολης

9η (25/11) αγωνιστική 22η (17/3)
Ατρόμητος Πειραιά -ΟΦ Ιεράπετρας
ΣΥΝΚΑ -Ατσαλένιος
Προοδευτική-Παλαιόχωρα
Γιούχτας-Επισκοπή
Κερατσίνι-Εθνικός
ΑΕ Νεάπολης- Αμπελακιακός
Ρεπό: μ Ιωνικός

10η (2/12) αγωνιστική 23η (24/3)
ΣΥΝΚΑ-Ατρόμητος Πειραιά
ΟΦ Ιεράπετρας -Προοδευτική
Ατσαλένιος-Γιούχτας
Επισκοπή-Κερατσίνι
Ιωνικός-Αμπελακιακός
Εθνικός -ΑΕ Νεάπολης
Ρεπό: Παλαιόχωρα

11η (9/12) αγωνιστική 24η (31/3)
Ατρόμητος Πειραιά -Προοδευτική
Γιούχτας -ΣΥΝΚΑ
Κερατσίνι -Ατσαλένιος
Αμπελακιακός-Παλαιόχωρα
ΑΕ Νεάπολης -Επισκοπή
Ιωνικός -Εθνικός
Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας

12η (16/12) αγωνιστική 25η (7/3)
Γιούχτας-Ατρόμητος Πειραιά
ΣΥΝΚΑ-Κερατσίνι
ΟΦ Ιεράπετρας-Αμπελακιακός
Ατσαλένιος-ΑΕ Νεάπολης
Παλαιόχωρα -Εθνικός
Επισκοπή-Ιωνικός
Ρεπό: Προοδευτική

13η (6/1) αγωνιστική 26η (14/4)
Κερατσίνι -Γιούχτας
Αμπελακιακός-Προοδευτική
ΑΕ Νεάπολης- ΣΥΝΚΑ
Εθνικός-ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός -Ατσαλένιος
Παλαιόχωρα-Επισκοπή
Ρεπό:  Ατρόμητος Πειραιά




Πίσω

            Τα φιλικά 2018-19

   Σάββατο 4 Αυγούστου
   "Θ. Βαρδινογιάννης", Επισκοπή - ΟΦΗ Κ20   2-0
   Σάββατο 11 Αυγούστου
   ΔΑΚ Γάλλου, 18.00: Επισκοπή - Εργοτέλης 0-2
   Κυριακή 19 Αυγούστου
   ΔΑΚ Γάλλου, 17.00: Επισκοπή – ΟΦΙ  1-2

   Κυπελλο Ελλάδας
   Κυριακή 26 Αυγούστου
   Δημ. Στ. Χαλκίδας»: ΑΟ Χαλκίς - Επισκοπή 0-1

   Φιλικά
   Τετάρτη 29 Αυγούστου
   Γαλλου "Π. Βαρδινογιάννης", 17.45: Ηρόδοτος - Επισκοπή 2-3
Super Cup
Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου
Γ. Μελιδονίου: Επισκοπή - Ερμής Ζ. 1-0
Κύπελλο Ελλάδας
   Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου
   «Θ. Βαρδινογιάννης», 18.00 Επισκοπή – Παλληξουριακός 4-0




















 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 79
2 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 60
3 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 59
4 ΚΑΛΥΒΟΣ 50
5 0ΦΑ 42
6 ΕΑΠ 41
7 ΑΡΗΣ 41
8 ΔΟΞΑ ΠΛ. 37
9 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 33
10 ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 29
11 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 29
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 28
13 ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 28
14 ΣΠΗΛΙ 25
15 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 6
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες