«Καλημέρα» με 5 γκολ (5-1 επί του Άρη)! – Την Τετάρτη 9/8 ο αγιασμός

8/8/17

Εξαιρετική ήταν η ομάδα μας στο πρώτο της τεστ απέναντι στον Άρη.

Το ευρύ σκορ 5-1 (ημίχρονο 3-0), ήταν μονάχα το ένα σκέλος της επιτυχίας. Το άλλο είχε να κάνει με την φυσική κατάσταση όπου το τεχνικό μας τιμ διαπίστωσε ότι, ανάλογα με την εποχή, οι παίκτες έτρεξαν και κάλυψαν χώρους στο μέτρο του δυνατού ίσως και ακόμα καλύτερα.

Φυσικά, είναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε ασφαλές συμπέρασμα. Η έξωθεν εικόνα που έβγαλε όμως το σύνολό μας, δεν μπορεί παρά να χαροποιεί τον Χρήστο Βασιλείου.

Δρόμος υπάρχει πολύς και το επόμενο φιλικό παιγνίδι (το Σάββατο 12/8 στις 17.30 με αντίπαλο τον Ρεθυμνιακό) και πάλι στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», θα βοηθήσει στο να κατανοήσουμε όλοι ακόμη καλύτερα αυτό που δουλεύεται από τις 24 Ιουλίου.

Επισκοπή – Άρης 5-1

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Όσον αφορά τον αγώνα, το ματς ξεκίνησε με γκολ. Ο Ντέιβιντ Ματαραγκάσι έκανε σεφτέ με το «καλημέρα» καθώς βρέθηκε σε θέση βολής στο 1ο λεπτό και με ξερό σουτ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Γωνιωτάκη.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 2-0: Στο 22’ ο Ντ. Ματαραγκάσι με ανάλογο τρόπο διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα αλλά και της ομάδας μας.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 3-0: Από την εκτέλεση κορνερ, ο Γκιόκας έπιασε την κεφαλιά, ο Γωνιωτάκης απέκρουσε και στην επαναφορά ο υψηλόσωμος φορ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να σπάσει κι αυτός με την «πρώτη το ρόδι».

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 4-0: Και πάλι ο Άγγελος Γκιόκας με πλασέ στο 53’ έγραψε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο λογαριασμό.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 5-0: Πολύ καλή κίνηση από τον Λουλεμέγια στο 68’ που έκοψε την μπάλα σε κενό τέρμα και ο επερχόμενος Γιάννης Βασιλείου σαν σε προπόνηση, σημείωσε το 5ο γκολ της ομάδας μας και το πρώτο του με τη μεγάλη ομάδα!

ΓΚΟΛ! 5-1: Με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, ο Βαριαμάι έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο κάθετο δοκάρι κι έπειτα στα δίχτυα μειώνοντας το σκορ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βασιλείου): Δημαράκης, Νάκας, Λαζαρίδης, Λουμπάκης, Γεωργούλης, Τριχάκης, Σουμπασάκης, Σκούφος, Γκιόκας, Φράγκος, Ματαραγκάσι. Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Νικηφόρος, Μανιαδάκης, Γιαπεντζάκης, Κολοβάκης, Ξυνομηλάκης, Λουλεμέγια, Χαλκιαδάκης, Βασιλείου, Σπανουδάκης.