Καλή εμφάνιση - Πιο καλή νικη με 4-0

19/11/17

Επισκοπή – ΕΑΠ 4-0

Σαράντα πέντε λεπτά ήταν αρκετά για την Επισκοπή μας να αποδείξει ότι θα ήταν το αφεντικό του αγώνα κόντρα στην ΕΑΠ.

Το τελικό 4-0 ήρθε ως απλή διαδικασία σ’ αυτή την 9η αγωνιστική καθώς από το α’ ημίχρονο η ομάδα μας είχε «τελειώσει» το ματς σκοράροντας τρεις φορές.

Γκιόκας (17’, 19’) και Φράγκος (45’, 59’) σκόραραν από δύο φορές οπότε, αμφότεροι πιστοποίησαν το πόσο δεινοί σκόρερ είναι και σε πόσο καλό αγωνιστικό μομέντουμ βρίσκεται γενικότερα η ομάδα μας αυτό το διάτημα.

Η μέχρι πρότινος 2η στη βαθμολογία του πρωταθλήματος ΕΑΠ, τράπηκε σε αγωνιστική φυγή καθώς για την ομάδα μας, το α’ 45λεπτο ήταν ένας μονόλογος.

Το ματς:

Στο 8’ και στο 11’ τα διαδοχικά σουτ του Φράγκου πέρασαν το πρώτο δίπλα από το δοκάρι και το δεύτερο, έπεσε και μάζεψε στη γωνιά του ο Χνάρης.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Στο 17’ ο Ματαραγκάσι έκοψε από αριστερά και ο Γκιόκας με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής σκόραρε!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-0: Στο 19’ το σουτ του Φράγκου βρήκε με δύναμη στο δεξί δοκάρι του Χνάρη και στην επαναφορά με νέο δυνατό σουτ ο Γκιόκας δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Χνάρη στέλοντας τη μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά.

Στο 39’ ο Φράγκος σούταρε στέλνοντας τη μπάλα δίπλα από τη συμβολή των δοκών.

Στο 41’ ο Σουμπασάκης ξεχασμένος μόνος του στη μεγάλη περιοχή κι απέναντι στον Χνάρη έκανε ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 3-0: Στο 45’+ η ομάδα μας πέτυχε και τρίτο τέρμα! Ο Αντωνόπουλος από αριστερά έβγαλε μια σέντρα, ο Καλογεράκης απόμάκρυνε προς στιγμή και ο Φράγκος που καραδοκούσε, έστειλε με δυνατό σουτ τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 4-0: Στο 59’ από το κόρνερ του Σουμπασάκη, ο Φράγκος πετάχτηκε στο α’ δοκάρι και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 70’ ο Σπανουδάκης σούταρε μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 82’ χάθηκε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Φράγκο να κάνει επέλαση από το κέντρο και μέσα αριστερά, πάτησε περιοχή και με δυνατό αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ.

Η διαιτησία: Σταυρουλάκης Ι., Φραγκιαδάκης, Καραγιαννόπουλος.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βλαστός): Νικηφόρος, Νάκας (79’ Ξυνομηλάκης), Αντωνόπουλος (75’ Λαζαρίδης), Λουμπάκης, Γεωργούλης, Χαλκιαδάκης, Σουμπασάκης (69’ Σπανουδάκης), Σκούφος, Γκιόκας, Φράγκος, Ματαραγκάσι (69’ Φοβάκης).

ΕΑΠ (Κορνάρος): Χνάρης, Καλογεράκης, Καλυβιανάκης Ν. (65’ Μαυρής), Πολύχρονος, Κωστόπουλος Δ. (82’ Καραμανώλης), Σωπασής, Λαδιανός (65’ Κωστόπουλος Α.), Νικηφόρος, Καλυβιανάκης Στ. (70’ Σκούφος), Καργάκης, Βλαϊκούδης.