Ημέρα στέψης για την ομάδα μας!

18/5/18

.


Η Επισκοπή γιορτάζει όλο αυτό το διάστημα και το Σάββατο (19/5) θα είναι η κορύφωση της μεγάλης αυτής γιορτής.

Η ομάδα μας κατέκτησε το πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας και είναι έτοιμη να υποδεχθεί τους φιλάθλους της αλλά και όλους τους υγιείς φίλους του ποδοσφαίρου στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» προκειμένου να πανηγυρίσει τον τίτλο και παράλληλα την άνοδο στην Γ’ Εθνική έπειτα από 2 χρόνια.

Είναι επίσης μια ευκαιρία να χειροκροτηθεί, η κατά τεκμήριο καλύτερη ομάδα που φέτος κατέκτησε το Σούπερ Καπ (3-1 την ΑΕΜ, ομάδα Γ’ Εθνικής), έφτασε ως τον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΡ (έχασε με 1-0 από τον Ερμή (ομάδα Γ’ Εθνικής) εκπροσωπώντας στη συνέχεια της διοργάνωσης το ρεθεμνιώτικο ποδόσφαιρο στο κύπελλο ερασιτεχνών.

Τα κατορθώματα της ομάδας μας

Είναι η ομάδα που στο πρωτάθλημά της (2017-18) συγκέντρωσε 79  βαθμούς, 19 ολόκληρους βαθμούς μπροστά από τον 2ο Ρεθυμνιακό, πραγματοποιώντας ρεκόρ επίτευξης τερμάτων στην ιστορία της κατηγορίας με 124(!) και διατηρώντας στη χρονιά την καλύτερη άμυνα (12).

Ανέδειξε επίσης τον 1ο σκόρερ (Άγγελο Γκιόκα) με 34 γκολ και πέτυχε τον καλύτερο συντελεστή νικών, ισοπαλιών ηττών με 26 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα.

Οι δύο φιλικοί αγώνες

Στην σαββατιάτικη γιορτή λοιπόν ο σύλλογός μας ανοίγει  τις πόρτες σε όλους και φυσικά πρώτα-πρώτα, στους ποδοσφαιριστές του νομού και όχι μόνο. Στην φιέστα που ετοιμάζεται θα πραγματοποιηθούν δύο φιλικοί αγώνες επίδειξης.



  

Γκεστ σταρ ο Κώστας Φραντζέσκος και ο Βαγγέλης Ξεπαπαδάκης

Ήδη μάλιστα, ο ΑΟ Επισκοπής έχει ανοίξει και την αγκαλιά του για να υποδεχθεί τον προπονητή της Κ20 του Παναθηναϊκού Κώστα Φραντζέσκο που μαζί με ένα δικό μας παιδί που ανήκει πια στον πράσινο σύλλογο, τον Βαγγέλη Ξεπαπαδάκη, θα είναι οι εκλεκτοί προσκεκλημένοι μας.





Ο αγώνας των Παίδων

Στο αγωνιστικό μέρος, στις 17.00 θα αγωνιστούν ομάδες παίδων (παιδιά γεννημένα τη διετία 2004-05). Τα παιδιά του συλλόγου μας θα αγωνιστούν σε «mix» ομάδες μαζί με επίλεκτους συνομίληκούς τους.

Οι «13» μικροί επίλεκτοι

Πετράκης, Χατζηκωνσταντίνου, Βιδιαδάκης, Αλεξάκης, Αλλαγί, Θεοδοσουλάκης, Αποστολάκης Ι., Αλιάι, Ραμόν, Κοζανίδης (Αστέρας Ρ.), Καφετζής, Άλντο (Άρης), Λελεδάκης (ΕΑΠ), Μπερβανάκης (Ολυμπιακός Ρ.).
Από την Επισκοπή: Αποστολάκης Ν., Ποθουλάκης, Γιαννούλης, Τσιλεδάκης, Τραϊτοράκης, Πεγκίνι, Λέκα, Καραγιάννης Αρ., Καραγιάννης Π., Γιαχάι, Καραταράκης, Τσάλαγγας, Κονονένκο, Ματθαιακάκης, Κιόσε, Νιώρας, Κοπαλίδης, Παπαδάκης.




Ο αγώνας των Ανδρών


Στις 19.00 θα ακολουθήσει ο αγώνας των μεγάλων. Εκτός από τους 17 φετινούς πρωταθλητές που θα απαρτίσουν την ομάδα μας για τελευταία φορά στη φετινή σεζόν, το προπονητικό τιμ επέλεξε 20 ποδοσφαιριστές από το τοπικό που άλλοι έχουν φορέσει στο παρελθόν τη φανέλα του συλλόγου μας και άλλοι όχι.

Οι «17» της Επισκοπής

Μανιαδάκης, Νικηφόρος, Νάκας, Αντωνόπουλος, Λουμπάκης, Γεωργούλης, Χαλκιαδάκης, Σουμπασάκης, Σκούφος, Σπανουδάκης, Φράγκος, Φοβάκης, Λαζαρίδης, Τριχάκης, Ξυνομηλάκης, Ματαραγκάσι Ντ., Γκιόκας (οι δύο τελευταίοι δεν θα αγωνιστούν λόγω τραυματισμού).

Οι «20» Επίλεκτοι

Κουδουνάκης, Καψαλάκης (Αστέρας Ρ.), Ματαραγκάσι Έρι, Μανωλακάκης Δ. (Ρεθυμνιακός), Χνάρης, Σωπασής (ΕΑΠ), Αντιασβίλι, Σταρράς Ν. (Κάλυβος), Πίργια (Άρης), Νενεδάκης (Ποσειδώνας), Περήφανος, Παπαδογιαννάκης, Μπαξεβάνης (Δόξα Πλατανέ), Μακρυδάκης Γ. (Τάλως Μελ.), Κωστάκης (Λιβάδια), Κελαϊδής Α., Μποτωνάκης, Σιόρε (ΑΕ Μυλοποτάμου), Παπιομίτογλου Π., Νίκολι Λ. (Πλατανιάς Κ17).

Σ' όλα αυτά, οι επιβλέποντες προπονητές: Γ. Λυρώνης, Στ. Κοζανίδης, Γ. Χαρλαύτης, Μπ. Αποστολάκης, Β. Γασπαράκης, Κ. Τσακαλίδης, Στ. Γιοκαριδάκης.

Στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» λοιπόν θα είμαστε όλοι εκεί και καλούμε και σένα απλέ φίλαθλε να χειροκροτήσεις και να ζήσεις από κοντά μια ποδοσφαιρικά ρεθεμνιώτικη γιορτή.

Η όλη εικόνα του γηπέδου θα είναι γιορτινή με BBQ , DJ και πολλές άλλες εκπλήξεις.

Το πρόγραμμα της φιέστας  

17.00: Ομάδες Παίδων (Επισκοπής και Επιλέκτων)
19.00: Επισκοπή – Επίλεκτοι Ρεθύμνου (Στο ημίχρονο θα χορέψει ο Όμιλος Βρακοφόρων Αργυρουπολης)
20.30: Απονομές



Πίσω

            Τα φιλικά 2018-19

   Σάββατο 4 Αυγούστου
   "Θ. Βαρδινογιάννης", Επισκοπή - ΟΦΗ Κ20   2-0
   Σάββατο 11 Αυγούστου
   ΔΑΚ Γάλλου, 18.00: Επισκοπή - Εργοτέλης 0-2
   Κυριακή 19 Αυγούστου
   ΔΑΚ Γάλλου, 17.00: Επισκοπή – ΟΦΙ
   Κυριακή26 Αυγούστου
   Δημ. Στ. Χαλκίδας»: ΑΟ Χαλκίς - Επισκοπή
Κυπελλο Ελλάδας
   Τετάρτη 29 Αυγούστου
   Ν. Αλικαρνασσός, 17.00: Ηρόδοτος - Επισκοπή
Φιλικά
   Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου
   «Θ. Βαρδινογιάννης», 17.00 Επισκοπή – Παλαιόχωρα




















 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 79
2 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 60
3 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 59
4 ΚΑΛΥΒΟΣ 50
5 0ΦΑ 42
6 ΕΑΠ 41
7 ΑΡΗΣ 41
8 ΔΟΞΑ ΠΛ. 37
9 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 33
10 ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 29
11 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 29
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 28
13 ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 28
14 ΣΠΗΛΙ 25
15 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 6
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες