Εξαιρετική η Επισκοπή 2010 παρά το 4-2

9/2/17

Λίβας - Επισκοπή 2010 4-2

Στο γήπεδο Ατσιποπούλου, μπορεί ο κερδισμένος της αναμέτρησης να ήταν ο Λίβας με σκορ 4-2 ωστόσο, το χειροκρότημα της καυτής εξέδρας, πήρε και η ομάδα μας, η Επισκοπή 2010 που έδωσε έναν τίμιο όσο και καθαρό αγώνα.

Μην ξεχνάμε ότι ο Λίβας είναι 3ος στη βαθμολογία με βλέψεις ανόδου όπου αντιμετώπιζε την Επισκοπή2010 που είχε πολλές απουσίες παικτών.

Η ομάδα του Λίβα, «λύγισε» στο τέλος την αντίσταση της Επισκοπής 2010 που αγωνίστηκε και ‘κεινη με πάθος και φυσικά για τα δικά της ιδανικά. Οι «γυπαετοί» μάλιστα με αυτό το 4-2 απέδειξαν ότι δικαίως έχουν κερδίσει την εκτίμηση των φιλάθλων, ιδίως μετά την 6η αγωνιστική όπου και άρχισαν να κερδίζουν –επί της ουσίας- αρκετά ματς στη σειρά.

Μάλιστα θα πρέπει να τονίσουμε ότι το ματς ήταν στην κόψη του ξυραφιού όταν η Επισκοπή 2010 στο 3-2, είχε δοκάρι με τον τοπ σκόρερ της, Γιάννη Βασιλείου. Τελικά ήρθε το γκολ του Δασκαλάκη στο 86’ για να διαμορφωθεί το τελικό 4-2 με τους γηπεδούχους να κάνουν και καθυστερήσεις.

Προηγουμένως, οι γηπεδούχοι είχαν σκοράρει με τον Λιάγκα στο 21’, ο Βασιλείου ισοφάρισε στο 31’ και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, ο Λίβας πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Κοτζιάνογλου. Στην επανάληψη, έγινε το 3-1 από τον Δασκαλάκη στο 61’ για να μειώσει σε 3-2 και πάλι ο Βασιλείου.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Κασάπης): Διαλεκτός, Κωστέτσος, Καλούδης (46’ Ρηγάκης), Αγγελάκης, Κοτσαρίνης, Κιμιωνής Γ., Κατσαράς, Κιμιωνής Ν., Παπασηφάκης, Βασιλείου, Αγαπάκης.