Εύκολα, γρήγορα... Λιβάδια - Επισκοπή 0-3

26/3/17

Δίχως να πιάσει τη γνωστή της απόδοση αλλά με ρυθμό στο… ρελαντί, η ομάδα μας έφτασε στην 23η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα.

Το 0-3 μέσα στα Λιβάδια αλλά και τα τρία δοκάρια, ήταν απόρροια της επιθετικότητας των παικτών μας. Ακριβώς όμως επειδή η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων ήταν χαοτική, κάποιες στιγμές και μετά το 60’ η ομάδα μας έκανε συντήρηση δυνάμεων.

Το ματς:

Πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό, ο Χρυσός είχε ένα διαγώνιο σουτ το οποίο μπλόκαρε δίχως πρόβλημα ο Σανταμούρης.

Στο 3’ ένα παρόμοιο διαγώνιο σουτ είχε και ο Σπανουδάκης το οποίο απέκρουσε με τα πόδια ο πολύ καλός επίσης Βαρδιάμπασης. Ο φορ της Επισκοπής μας είχε μια κεφαλιά που έφυγε λίγο άουτ στο 12’ ενώ ένα λεπτό αργότερα τον μιμήθηκε ο Κολοβάκης με νέα κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1: Στο 16’ ο Σπανουδάκης έπαιξε το «1-2» με το Νάκα, ο Σπανουδάκης πήρε και πάλι την μπάλα και δεν έχασε την ευκαιρία να τη στείλει με άνεση στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-2: Στο 24’ ο Μιχελακάκης έβγαλε μια κάθετη 30αρα μπαλιά και ο Φονσέκα με «τη μία» πρόλαβε την έξοδο του Βαρδιάμπαση γράφοντας το 0-2.

Στο 28’ ο ίδιος έχασε μια καλή ευκαιρία πλασάροντας αλλά ο Βαρδιάμπασης μπλόκαρε.
Στο 32’ το σουτ του Νάκα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής τράνταξε το δοκάρι του Βαρδιάμπαση.

Στο 36’ από πολύ δύσκολη γωνία ο Φονσέκα ανάγκασε τον πορτιέρο των Λιβαδίων σε νέα απόκρουση με τα πόδια ενώ στο 37’ και στο 38΄ ο Μιχελακάκης είχε δύο σουτ. Το πρώτο έφυγε άουτ και το δεύτερο βρήκε το κάθετο δοκάρι του Βαρδιάμπαση.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-3: Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου από την έναρξη της επανάληψης (60’), ο Μιχελακάκης είδε την κίνηση του Φονσέκα και με μια αριστουργηματική μπαλιά την πέρασε στον Βραζιλιάνο ο οποίος πρόλαβε στην έξοδο τον Βαρδιάμπαση και έκανε με ιδανικό πλασέ το 0-3.

Στο 66’ ο Μιχελακάκης δεν κατόρθωσε να βρει δίχτυα από διαγώνια ενώ στο 70’ το σουτ του Σπανουδάκη και μετά την απόκρουση του Βαρδιάμπαση, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 78’ ο Μιχελακάκης και ο Σπανουδάκης αν και συνδυάστηκαν, δεν μπόρεσαν να φτάσουν στο γκολ και τελευταία ευκαιρία του αγώνα ήταν άλλη μια προσπάθεια του Μιχελακάκη που τα έκανε όλα, πέρασε και δύο αντιπάλους του όμως νικήθηκε από τον