Επιβλητική η Επισκοπή στα Μισίρια - ΑΡΗΣ - ΕΠΙΣΚΟΠΗ 0-3

02/10/16

Πολύ μεγάλη νίκη, ανάλογης βαθμολογικής σημασίας πέτυχε η ομάδα μας επί του Άρη με 0-3 μέσα στα Μισίρια!

Οι παίκτες του Χρήστου Βασιλείου αφού έτρεξαν για άλλο ένα παιγνίδι ακατάπαυστα στον αγωνιστικό χώρο, κι έπειτα από ένα α’ ημίχρονο που δεν είχε καμία ολοκληρωμένη φάση μπροστά από τις δύο εστίες, επέβαλλαν τον ρυθμό τους και κατόρθωσαν να πετύχουν τρία τέρματα από το 69ο λεπτό ως το τέλος.

Το ματς:

Ο αγώνας ήταν πολύ «μαζεμένος» με τον Άρη να πιέζει στο χώρο του κέντρου αλλά τις δύο ομάδες γενικότερα να μοιράζονται τα μαρκαρίσματα (στο κέντρο).

Στο 26’ ένα σουτ του Καψαλάκη έφυγε πάνω από την εστία του Δημαράκη.
Στο 43’ ο Φράγκος σούταρε με πολλή δύναμη, ο Βογιατζιδάκης έδιωξε και στην επαναφορά, ο Φονσέκα με προβολή σκόραρε δίχως όμως το γκολ να μετρήσει καθώς ο Βραζιλιάνος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Στην επανάληψη και ιδίως μετά το 50’, η ομάδα μας ήταν πολύ καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο.
Τριπλή φάση! Στο 63’ από το φάουλ του Ρηγάκη, ο Νίκου έπιασε την κεφαλιά για να αποκρούσει ο Βογιατζιδάκης και συμπληρωματικά ο Δασκαλάκης πάνω στη γραμμή. Η μπάλα δεν απομακρύνθηκε, ο Ρηγάκης σούταρε από τα 25μ. με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι και στη νέα επαναφορά από τη σέντρα του Φράγκου δεν κατάφερε ο Φονσέκα εξ επαφής να τη στείλει στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1: Στο 69’ από την καταπληκτική ενέργεια του Φοβάκη να περάσει τον προσωπικό του αντίπαλο, έκοψε στο πρώτο δοκάρι  και ο Φονσέκα με προβολή πέτυχε να σκοράρει.
Στο  74’ ο Σκούφος σούταρε με δύναμη για να μπλοκάρει ο Βογιατζιδάκης.
Στο 78’ ο Φονσέκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Δασκαλάκη και κατέληξε κόρνερ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-2: Στο 80’ από την εξαιρετική κίνηση του Μιχελακάκη από αριστερά, έκοψε στο ύψος του πέναλτι στον Σκούφο, εκείνος τρίπλαρε έναν αντίπαλό του και με γωνιακό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-3!
Ο Ρηγάκης κινούμενος στη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας μας!

Η διαιτησία: Σαβουϊδάκης, Βυζιργιανάκης Γ., Σταυρουλάκης Ρ.
ΑΡΗΣ (Κοζανίδης): Βογιατζιδάκης, Πρίγια, Μπερνιδάκης, Δασκαλάκης, Μιχελιδάκης, Μαργκίνι, Κραβαρίτης, Καψαλάκης (70’ Θεοδωρουλάκης), Γκιόκας, Αργυρός (82’ Λαγκουβάρδος),  Κασσέλας (75’ Τριχάκης).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βασιλείου): Δημαράκης, Νάκας (55’ Ρηγάκης), Κολοβάκης, Νίκου, Ρουσάκης, Χαλκιαδάκης, Φοβάκης, Μαυρομάτης, Φονσέκα (82’ Κόκκαλης),  Φράγκος (63’ Σκούφος).