«Εννιάσφαιρο» η ομάδα μας

25/11/17

Ποσειδώνας - Επισκοπή 0-9

«Εννιάσφαιρο» κρατούσε η ομάδα μας στο Γεράνι που «γάζωσε» τα αντίπαλα δίχτυα.

Το τελικό 0-9 απέναντι στον Ποσειδώνα τα λέει όλα ως εικόνα του παιχνιδιού. Ο Ντέιβιντ Ματραγκάσι σκόραρε τρεις φορές ενώ δύο γκολ σημείωσε ο Βασίλης Φοβάκης που μπήκε στο β’ ημίχρονο. Επίσης, ο Σταθάκης Νάκας που αγωνίστηκε για 68 λεπτά, πρόλαβε να βγάλει τρεις ασίστ.

Μ' αυτά τα 9 γκολ η ομάδα μας πέρασε στην 1η θέση στην επίθεση καθώς έχει επιτύχει 27 μέχρι σήμερα καθώς ξεπέρασε τον Ρεθυμνιακό (24) που βέβαια αναμένεται το δικό του παιχνιδι με τον Άρη (Κυριακή 26//1, 15.00).
Η ομάδα μας ήταν καταιγιστική από το πρώτο λεπτό και έφτασε δικαίως σε μια νίκη που αποδεικνύει ότι βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση.

Το ματς:

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1: Στο 5’ από την καταπληκτική «50αρα» μπαλιά του Γεωργούλη, ο Σουμπασάκης έκοψε στον Γκιόκα κι εκείνος δίχως κανένα πρόβλημα έστειλε τη μπάλα από κοντά στα δίχτυα επιτυγχάνοντας το 10ο φετινό του γκολ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-2: Στο 19’ ο Φράγκος νικήθηκε στο τετ-α-τετ με τον Σηφακάκη όμως το ριμπάουντ πήρε ο Σουμπασάκης που καραδοκούσε κι έγραψε το 0-2.

Στο 22’ ο Φράγκος σούταρε για να φύγει η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 24’ ο Ματαραγκάσι από καλή θέση δεν σουτάρει αλλά κόβει στον επερχόμενο Φράγκο που θέλησε να σκοράρει αλλά η μπάλα κοντράρεται σε σώματα αμυνομένων.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-3: Στο 27’ ο Νάκας έβγαλε μια σέντρα στο β’ δοκάρι και ο Ματαραγκάσι εύκολα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-4: Στο 39’ ο Νάκας έβγαλε μια νέα σέντρα και ο Φράγκος με κεφαλιά από κοντινή απόσταση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-5: Στο 45’ από το λάθος του Ρωσδίη, ο Γκιόκας δεν επωφελήθηκε την κόντρα όμως ο Ματραγκάσι με πλασέ λίγο δίπλα από το πέναλτι έγραψε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν έπεσε. Η ομάδα μας ξεκίνησε και πάλι από το 5ο λεπτό με δοκάρι κι έπειτα με γκολ.

Στο 50’ ο Σουμπασάκης είχε συρτό σουτ το οποίο βρήκε το κάθετο δοκάρι του Σηφακάκη.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-6: Στο 53’ και πάλι ο Γεωργούλης βρήκε με «50αρα» μπαλιά τον Νάκα εκείνος έβγαλε μια καταπληκτική σέντρα εν κινήσει και ο Ματραγκάσι με το σώμα πέτυχε από κοντά το χατ-τρικ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-7: Στο 65’ ο Ντέιβιντ με ωραία προσπάθεια, μοίρασε στον Φοβάκη που δεν είχε πρόβλημα να την προωθήσει στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-8: Στο 83’ ο Αντωνόπουλος έβγαλε μια σέντρα, ο Φοβάκης επανέφερε με το κεφάλι στον Α. Σπανουδάκη που έπιασε ένα εναέριο σουτ στέλνοντας τη μπάλα με εντυπωσιακό τρόπο στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ!: 0-9: Ο Σκούφος έκοψε τη μπάλα ιδανικά στον Φοβάκη που δίχως να χρονοτριβήσει την έστειλε στα δίχτυα.

Η διαιτησία: Καλυβιανάκης, Λιοδάκης, Αραμπόπουλος.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Τσουπάκης): Σηφακάκης Απ., Σαριδάκης (83’ Κουμεντάκος), Σκλομπονάκης, Πισσαδάκης, Χασιώτης, Ρεζούλι (67’ Μαρινάκης), Παυλάκης, Μασαούτης,  Ρωσσίδης (46’ Ζεοβάνου), Σηφακάκης Ι., Νενεδάκης (65’ Κατσαράς).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βλαστός): Νικηφόρος, Νάκας (68’ Λαζαρίδης), Αντωνόπουλος, Λουμπάκης, Γεωργούλης, Χαλκιαδάκης, Σουμπασάκης (62’ Τριχάκης), Σκούφος, Γκιόκας (46’ Σπανουδάκης), Φράγκος (46’ Φοβάκης), Ματαραγκάσι Ντ..