Ελάτε να χειροκροτήσουμε την ομάδα μας!

16/12/16
















Τ
η Δόξα Πλατανέ υποδέχεται το Σάββατο (17/12, 15.00) στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» η ομάδα μας με μοναδικό στόχο τη νίκη και φυσικά τη διασκέδαση των εντυπώσεων.


Στην πραγματικότητα και με την προϋπόθεση ότι η ομάδα μας θα παρουσιάσει το ίδιο αγωνιστικό προφίλ, ο σύλλογός μας περιμένει τους φίλους του να χειροκροτήσουν τα παιδιά που, πριν από μία εβδομάδα στάθηκαν στο ύψος τους στο γήπεδο του Περάματος κόντρα στην ΑΕΜ παίρνοντας μία θριαμβευτική νίκη (1-3) γεγονός που καθιστά την Επισκοπή μας στην 1η θέση του πρωταθλήματος.


Μάλιστα η 14η αγωνιστική είναι πονηρή καθώς ο Ψηλορείτης δείχνει ανασυγκροτημένος (πήρε νέο προπονητή, τομ Χάρη Δελήμπαση) απέναντι στην ΑΕΜ που, κανείς δεν ξέρει πως ακριβώς θα εμφανιστεί μετά την ήττα της στο πρόσφατο ντέρμπι.

Το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής στο Α’ τοπικό

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου (15.00)
Γηπ. Αλφάς: ΠΑΟ Αλφάς – Λιβάδια
Γηπ. Μισιρίων: Άρης Ρεθύμνου – ΟΦ Αρμένων
Γηπ. Επισκοπής: Επισκοπή – Δόξα Πλατανέ

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου (15.00)
Γηπ. Φουρφουρά: Ψηλορείτης – ΑΕ Μυλοποτάμου
Γηπ. Ατσιποπούλου: Ε.Α.Π. – Ποσειδώνας
Γηπ. Αλφάς: Κάλυβος – Σπήλι (Αλφάς).
Γηπ. Μελιδονίου: Τάλως Μελιδονίου – Αστέρας Ρ.
Ρεθυμνιακός – Φλόγα Ρουστίκων 3 – 0 α.α.


B' ΤΟΠΙΚΟ: Στο Γαράζο η Επισκοπή 2010

Η άλλη ομάδα μας, στο β’ τοπικό, η Επισκοπή 2010 μετά την ατυχία της από το πρόσφατο ματς κόντρα στην Αναγέννηση όπου έχασε ένα… τσουβάλι ευκαιρίες και στο τέλος ηττήθηκε με 0-1 από μία «στημένη μπάλα», την Κυριακή (18/12, 15.00) θα αντιμετωπίσει στο Γαράζο τον τοπικό Τάλω.


Βρισκόμαστε στη 12η αγωνιστική και το πρωτάθλημα στη β’ κατηγορία, μοιάζει πιο συγκλονιστικό από ποτέ αφού η τελευταία ήττα του πρωτοπόρου Αετού Ανωγείων (έχασε από τη ΝΕΑΡ με 2-0) έδωσε τροφή σε πολλές που έρχονται από κάτω να τον προσεγγίσουν.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στο Β’ τοπικό:

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου (15.00)
Γηπ. Ζωνιανών: Νέοι Ζωνιανών – ΝΕΑΡ
Γηπ. Μελιδονίου: Αναγέννηση ΜΠΣΡ – Αετός Ανωγείων
Γηπ. Σπηλίου: Φοίνικας – Απόλλωνας
Γηπ. Σοχώρας: Κεραυνός – Αστέρας Περάματος

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου (15.00)
Γηπ. Γαράζου: Τάλως Γαράζου – Επισκοπή 2010
Γηπ. Ασή Γωνιάς: Ασή Γωνιά – Λίβας
Πηγή – Μέλαμπες 0 – 3 α.α.
Ρεπό: Παναρκαδικός

Η βαθμολογία
Ομάδα    Β.   
1. Αετός Ανωγείων    27
2. Λίβας    23
3. ΝΕΑΡ    21
4. Ασή Γωνιά    20
5. Κεραυνός    19
-. Αναγέννηση ΜΠΣΡ    19
7. Τάλως Γαράζου    18
8. Παναρκαδικός 17
9. Φοίνικας      15
10. Επισκοπή 2010    13
11. Νέοι Ζωνιανών    9
12. Αστέρας Περάματος    8            
13. Μέλαμπες     5    
14. Απόλλωνας    3
15. Πηγή* -
* Η Πηγή έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


Πίσω

  Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

   Κάλυβος - Ρεθυμνιακός 1-4
   Ψηλορείτης - Επισκοπή 0-2
   Ποσειδώνας - Σπήλι 4-0
   Αετός - ΟΦ Αρμένων 0-0
   ΕΑΠ - Κεραυνός 1-0
   Αστέρας - ΠΑΟ Αλφάς 4-1
   Τάλως Μελιδονίου - Άρης 2-0












 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
# ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ Ρ. 21
2 ΕΑΠ 18
3 ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ 17
4 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 16
5 0ΦΑ 13
6 ΚΑΛΥΒΟΣ 11
- ΑΕΤΟΣ ΑΝ. 11
8 ΣΠΗΛΙ 10
- ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ 10
10 ΔΟΞΑ ΠΛ. 8
11 ΑΡΗΣ 7
12 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 7
13 ΤΑΛΩΣ ΜΕΛ. 2
14 ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 3
- ΚΕΡΑΥΝΟΣ 0
     
 
Ρέθυμνο HOTSoft.gr σχεδιασμός, κατασκευή, Προώθηση ιστοσελίδων, Κρητη SEO. Ρέθυμνο Aσύρματα δίκτυα WiFi, Δομημένη καλωδίωση, έξυπνο σπίτι. Rethymno Website Design, Web Development, Web site Promotion, SEO Crete SEM. powered by HOTSoft.gr internet, δίκτυα & τηλεπικοινωνίες