Από νίκη σε νίκη οι βέβαιοι πρωταθλητές μας! ΠΑΟ Αλφάς – Επισκοπή 1-5

4/3/18

.

Νέα μεγάλη σε έκταση νίκη σημείωσε η ομάδα μας αυτή τη φορά επί του ΠΑΟ στην Αλφά.

Το τελικό 1-5 διαμορφώθηκε στο β’ ημίχρονο αφού στο α’, το συγκρότημά μας έκλεισε αρχικά το σκορ στο 0-1 (13’ Ματαραγκάσι).
Στην επανάληψη οι παίκτες μας εμφανίστηκαν πολύ βελτιωμένοι και έφτασαν στην 18η νίκη τους αλλά και στα 90 γκολ!

Το ματς:

Αν και έδειξε διαβασμένος ο ΠΑΟ Αλφάς, δεν κατάφερε να αντέξει στις πιέσεις της ομάδας μας που εκμεταλλεύτηκε κάποια από τα αβίαστα λάθη των παικτών του και σημείωσε αυτά τα 5 τέρματα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1:
Πριν απ’ όλα αυτά, αρχικά χρειάστηκε να επέμβει ο Γιάννης Νικηφόρος σε μια σωτήρια απόκρουση στο 12’ όταν βρέθηκε απέναντί του ο Ψαθάκης. Ο πορτιέρο της ομάδας μας αποσόβησε ένα βέβαιο τέρμα και στην αντεπίθεση, ο Γεωργούλης βρήκε με μεγάλη μπαλιά τον Σουμπασάκη, εκείνος έβγαλε μια σέντρα και ο επερχόμενος Ντέιβιντ Ματαραγκάσι που είχε και τα γενέθλιά του, τα γιόρτασε μ’ ένα εντυπωσιακό τέρμα σκοράροντας «με τη μία».

Στο 17’ ο Ψαθάκης είχε καλό σουτ λίγο άουτ.

Στο 24’ ο Χαλκιαδάκης σούταρε άουτ.
Στο 33’ ο Γκιόκας βρέθηκε απέναντι στον Κισσανδράκη πλασάροντας άστοχα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-2:
Στην επανάληψη η ομάδα μας «τέλειωσε» την υπόθεση νίκη στο 49’ όταν μετά τη μεγάλη μπαλιά του Γεωργούλη, ο Μαρής θέλησε με το κεφάλι να γυρίσει τη μπάλα στον τερματοφύλακά του αλλά έκανε λάθος. Ο Σπανουδάκης καραδοκούσε και από κοντά έγραψε το 0-2.

ΓΚΟΛ! 1-2: Στο 61’ ο Καλαμούκης έπιασε ένα «ξερό» σουτ στο όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε σε κάποιο πόδι και κατέληξε στη γωνία του Νικηφόρου.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-3:
Το καταπληκτικό σλάλομ του Αντωνόπουλου από τα αριστερά, σταμάτησε αντικανονικά εντός περιοχής ο Σκαράκης. Ο κ. Ρ. Σταυρουλάκης καταλόγισε το πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο Γκιόκας.

Στο 68’ η σέντρα του Σουμπασάκη από δεξιά έφερε τον Φοβάκη προ του γκολ όμως εξ επαφής εκείνος «σημάδεψε» τη συμβολή των δοκών του Κισσανδράκη.

Στο 83’ ο Γκιόκας πρόλαβε την έξοδο του Κισσανδράκη όμως με το «μιτάκι» «σημάδεψε» λίγο πάνω από τα δοκάρια.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-4:
Στο 84’ ο Σουμπασάκης έβγαλε καταπληκτική ασίστ στον Φοβάκη με το πλασέ του τελευταίου να είναι ανάλογο και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 86’ ο Τριχάκης με ωραία τρίπλα και φαλτσαριστό σουτ δεν θα μπορέσει να πανηγυρίσει αφού ο Κισσανδράκης απέκρουσε.
Στο 88’ ο Φράγκος θα νικηθεί από πολύ κοντά από τον Κισσανδράκη που έδιωξε.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-5:
Στο 90’ ο Φράγκος πήρε τη μπάλα από λάθος αμυντικού, βρέθηκε απέναντι στον Κισσανδράκη και πασάροντας στον Γκιόκα, ο φορ της ομάδας μας, εύκολα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η διαιτησία: Σταυρουλάκης Ρ.. Κανδυλάκκης, Χόμπης.
ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ (Δρακάκης Λ.): Κισσανδράκης, Χριστοδούλου, Μαρής (59’  Μιχαηλίδης), Γιαννόπουλος, Δρακάκης Κ., Αποστολίδης, Σκαράκης (82’ Κανελάκης), Καλαμούκης (84’ Αρχοντάκης), Ψαθάκης, Σωπασουδάκης, Καλτσουνίδης (46' Καλλαρετάκης).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βλαστός): Νικηφόρος, Λαζαρίδης, Αντωνόπουλος (78’ Αντωνόπουλος), Λουμπάκης, Γεωργούλης, Χαλκιαδάκης, Σουμπασάκης, Σκούφος (71’ Τριχάκης), Γκιόκας, Σπανουδάκης (66’ Φράγκος) Ματαραγκάσι (61’ Φοβάκης).

* Την ερχόμενη εβδομάδα η ομάδα μας εκτίει το προγραμματισμένο της ρεπό.