Στο 94’ προδόθηκε η ομάδα μας - ΙΑΛΥΣΟΣ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2-1

6/3/16

ΙΑΛΥΣΟΣ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2-1

Ακριβά κόστισαν στην ομάδα μας, το πέναλτι, οι δύο αναγκαστικές αλλαγές των Ντινιωτάκη, Νίκου, η κόκκινη στον Πάτα και μοιραία το γκολ που πέτυχε ο Φυλακούρης στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων στη Ρόδο για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Τί άλλο δηλαδή να συμβεί για να γυρίσει ένα αποτέλεσμα σ’ ένα παιγνίδι το οποίο ήλεγχε απόλυτα η ομάδα μας που προηγούνταν ως το 63’ με γκολ του Γιώργου Γούλα (48’).

Το ματς:

Στο 3’ ο Α. Αθανασίου εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Παντελής  Αθανασίου έκανε προβολή σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 5' ο Μηνάς σούταρε έξω από την περιοχή λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 15' ο Παφιάκης με διαγώνια μπαλιά βρήκε τον Φονσέκα που σούταρε ψηλά άουτ.

Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας στο 39' όταν ο Μηνάς εκμεταλλεύτηκε λάθος διώξιμο της αντίπαλης άμυνας. Ο επιθετικός μας σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας του Ιάλυσου έπεσε στη γωνιά του και απόκρουσε τη μπάλα σε κόρνερ.

Στην επανάληψη η ομάδα μας έγινε πιο απειλητική γι’ αυτό άλλωστε και βρέθηκε μπροστά στο σκορ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0 – 1:
Στο 48’ ο Γιώργος Γούλας με ένα καταπληκτικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα να καρφωθεί στη γωνία.

Στο 52' ο Παφιάκης έβγαλε σέντρα ο Φονσέκα έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γεωργίου μπλόκαρε.

Στο 55' η ομάδα μας ξεχύθηκε στην αντεπίθεση, ο Παπαδόπουλος έκοψε για την ώρα όμως  η μπάλα στρώθηκε στον Μπάτζεφ που σούταρε έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.
 Στο 58' ο Αντώνης  Αθανασίου σούταρε αρκετά άουτ.
Στο 62' αποβλήθηκε ο Πάτας με δεύτερη κίτρινη κάρτα καθώς η μπάλα βρήκε στο χέρι του.

ΓΚΟΛ!:1-1!
Στο 66’ ο κ. Τίκας έδωσε πέναλτι όταν ο Καψιώτης μάρκαρε τον Σπάρταλη εντός περιοχής. Ο Αντ. Αθανασίου εκτέλεσε την παράβαση και ισοφάρισε.

Στο 71' από τη σέντρα του Σπάρταλη ο Παφιάκης σούταρε για να απέκρουσε εξαιρετικά στην γωνία του ο Γεωργίου.
Στο 81' ο Αντώνης Αθανασίου εκτέλεσε κόρνερ και ο Καρπαθάκης πήρε την κεφαλιά από πολύ καλό σημείο μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
Στo 84' και πάλι ο Αντώνης Αθανασίου πάσαρε στον Φονσέκα που βρέθηκε απέναντι στον Γεωργίου, πλάσαρε αλλά πριν περάσει τη γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί της ομάδας μας.

ΓΚΟΛ!2 - 1:
Φτάσαμε στο 94' όταν δόθηκε ένα αυστηρό φάουλ έξω από την περιοχή. Ο Παφιάκης το εκτέλεσε και ο Φυλακούρης με καρφωτή κεφαλιά σκόραρε.

Η διαιτησία: Τίκας (Καρδίτσας), Ντζουροπάνος (Δυτ. Αττικής), Καπρέτσος (Δυτ. Αττικής), Κονιαρης (Εύβοιας).
ΙΑΛΥΣΟΣ (Σάββενας): Παπαδόπουλος, Κορνελάτος (61′ Καρπαθάκης), Κοκκίνης Αθανασίου Π., Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης Σπάρταλης, Φονσέκα, Αθανασίου Α., Μαρίνου (20′ λ.τρ. Σταυλάς)
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κωτσοβός): Γεωργίου, Γεωργιάδης, Νίκου (61′ λ.τ. Καψιώτης), Παπαδήμας, Πάτας, Μπάτσεφ, Γούλας, Ντινιωτάκης (25′ λ.τρ. Ιβάνοφ), Μπάτσι (80′ Σίτσκοφ), Μηνάς, Χαλκιαδάκης.