Μάλιστα η άνθρωποι του ΑΟ Επισκοπής δώρισαν στον Μητροπολίτη μια φανέλα και ένα αναμνηστικό κομπολόι της ομάδας μας.

Το παιχνίδι:
1’
ο Καρύμπας εκτελεί κόρνερ, η κεφαλιά του Μιχελακάκη θα φύγει άουτ.
19’ φάουλ του Καρύμπα, και πάλι ο Μιχελακάκης, θα πιάσει την κεφαλιά, άουτ.
22’ ο Παπαδομανωλάκης εκτελεί φάουλ, στην καρδιά της άμυνας, αδρανούν οι γηπεδούχοι και με κεφαλιά ο Λιονάκης, ανοίγει το σκορ, 0-1.
28’ ο Μιχελακάκης βγάζει τετ α τετ τον Αντιασβίλι, το πλασέ του κοντράρεται και ο Νικολάου με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία, για το 1-1.
40’ ο Παπαδομανωλάκης βγάζει τετ α τετ τον Λιονάκη, ο οποίος «κόβει» την μπάλα για τον Μιχαλακόπουλου, με τον Κελαϊδή εκτός εστίας, αλλά διώχνει σαν από μηχανής θεός ο Μ. Κατσαμάς.
45’ ο Νικολάου αφήνει την μπάλα για τον Χαρατσή, ο οποίος σουτάρει μέσα από την περιοχή, διώχνει ο Τσικοβάνι, νέο σουτ του Νικολάου, σώζει πάνω στην γραμμή ο Αδαμόπουλος.
50’ ο Χαρατσής κερδίζει την κόντρα πιέζοντας, η μπάλα στρώνεται στον αμαρκάριστο Νικολάου, αλλά το σουτ του, διώχνει σε κόρνερ ο Τσικοβάνι.
54’ ο Καρύμπας εκτελεί φάουλ, διώχνει ο Τσικοβάνι, ο Χαρατσής κάνει «γύρισμα» και ο Νικολάου με προβολή κάνει το 2-1.
59’ βαθιά μπαλιά από την άμυνα της Επισκοπής με τον Αντιασβίλι να βγαίνει τετ α τετ και με ψηλοκρεμαστό πλασέ να γράφει το 3-1.
64’ καλό σουτ του Αντιασβίλι λίγο άουτ.
81’ όμορφη ενέργεια και σουτ του Χαρατσή, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.
88’ ο Βελονάκης στρώνει στον Χαρατσή, αλλά το σουτ του, θα φύγει λίγο άουτ.
92’ σουτ του Κυριτσιμπασάκη, ο Τσικοβάνι, θα διώξει με υπερένταση σε κόρνερ.

Επισκοπή (Χρήστος Βασιλείου): Ο. Κελαιδής, Καψαλάκης, Μ. Κατσαμάς (66’ Πετράκης), Β. Κατσαμάς, Μανταδάκης, Καραβιώτης, Χαρατσής, Μιχελακάκης, Νικολάου (78’ Κυριτσιμπασάκης), Καρύμπας (83’ Βελονάκης), Αντιασβίλι.

Την Τετάρτη ομάδα μας για τον θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου και την φάση των (8) θα αντιμετωπίσει τον Ποσειδώνα Γερανίου στο γήπεδο της Σοχώρας.