Νέο «διπλό» στη Γλυφάδα για την ομάδα μας!

21/2/2/16

Απίστευτο σε ομορφιά γκολ σημείωσε ο Λένγκα Άλμπι!

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ 1-2

Νέα πολύ μεγάλη σε βαθμολογική σημασία όσο και στην ψυχολογία των παικτών μας για τη δύσκολη συνέχεια, πέτυχε η ομάδα μας η οποία πέρασε θριαμβεύτρια με 1-2 από το γήπεδο της Γλυφάδας!

Η αγωνιστική ανάσταση της Επισκοπής, βγήκε και στο γήπεδο της Γλυφάδας η οποία ωστόσο αδικείται κατάφορα από το τελικό σκορ καθώς από το α’ ημίχρονο κιόλας, θα μπορούσαν να είχαν καθαρίσει το ματς με 3 και με 4 γκολ διαφορά.

Το ματς:

Η πλάστιγγα του αγώνα, τόσο στο α’ όσο και στο β’ ημίχρονο έγειρε ξεκάθαρα υπέρ της ομάδας μας η οποία ήταν κατά πολύ ανώτερη του αντιπάλου της.
Αρχικά στο 3’ και στο 5’ ο Γιώργος Γούλας έχασε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες σουτάροντας από εξαιρετική θέση άουτ.

Στο 23’ η Επισκοπή μας στάθηκε άτυχη καθώς ο Γιάννης Ντινιωτάκης σούταρε σημαδεύοντας το δοκάρι!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1:  Στο 31’ ο Λένγκα όμως σημείωσε ένα από τα ωραιότερα γκολ όλων των κατηγοριών! Αφού τρίπλαρε δυο παίκτες κι έκανε μια σόλο ενέργεια από το κέντρο και κάτω, έπιασε έναν «κεραυνό» στέλνοντας την μπάλα να ξετινάξει τα δίχτυα του Ζιόνγκα!

ΓΚΟΛ!1-1: Λίγο πριν εκπνεύσει το ημίχρονο όμως, η ομάδα μας έδειξε και πάλι σημάδια αυτόχειρα. Στο 42’ ο Γεωργακόπουλος με πλασέ από κοντά (προηγήθηκε κεφαλιά-πάσα του Λαμπρογεώργου σε σέντρα του Καλογιάννη), ισοφάρισε.

Έτσι πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη, η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό παρά την ψυχρολουσία του τέρματος που δέχθηκε.

Αφού πέρασε ένα δεκάλεπτο με φάουλ τα οποία κέρδιζε η Γλυφάδα και τα οποία πέρασαν αναίμακτα για την ομάδα μας, το κέντρο γέμισε με «κυανόλευκους» παίκτες και ο Ιβάνοφ έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες στο 54’ και στο 57’ όταν μόνος του απέναντι στον Ζιόνγκα απέτυχε να σκοράρει.

Στο 68’ ο Νίκου είχε νέα μεγάλη ευκαιρία καθώς με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ!1-2:
Στο 78’ όμως ήρθε το γκολ της λύτρωσης για την ομάδα μας όταν από σέντρα του Γούλα, ο Νίκου πετάχτηκε κερδίζοντας την πρώτη κεφαλιά και από κοντά ο Ιβάνοφ με νέα κεφαλιά πέτυχε το γκολ που χάρισε τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στην ομάδα μας.

Ο Γούλας μάλιστα στο 79’ και στο 84’ είχε δύο μεγάλεςστιγμές για την ομάδα μας οι οποίες όμως πέρασαν ανεκμετάλευτες.

Διαιτητές: Κακριδής, Τριαντάφυλλος-Σανός (Κορινθίας).
ΓΛΥΦΑΔΑ (Μανταλόβας): Ζιόνγκας, Κατσίβελας, Σινάνι, Παϊκόπουλος (62' λ. τρ. Γκούμας), Βαρδακώστας, Κόντης, Φερεντίνος (62' Ντούνης), Καλογιάννης, Λαμπρογεώργος, Γεωργακόπουλος, Κόκκαλης (80' Φιόρι) ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Νίκος Κωτσοβός):
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κωτσοβός): Γεωργίου, Γεωργιάδης, Νίκου, Λένγκα, Παπαδήμας, Μπάτζεφ, Γούλας (90’ Πάτας), Ιβανόφ, Σίσκοφ, Ντινιωτάκης (60’ Κωτάτης), Χαλκιαδάκης (60’ Μπάτσι).