Φιλική νίκη επί του Μινώταυρου με 6-2 και καλές γιορτές…

21/12/10

Τα γκολ του αγώνα:
13’
Φαουλ του Καρύμπα στο δεύτερο δοκάρι εκεί ο Μιχελακάκης με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ.
34’ Χλιαρό σουτ του Βακαλουνάκη θα ξεφύγει από το Ο. Κελαιδή και θα καταλήξει στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.
37’ Σουτ του Αντιασβίλι θα ξεφύγει αυτή την φορά από τα χέρια του τερματοφύλακα του Μινώταυρου για το 2-1.
42’ Ο Κελαιδής θα ανατρέψει τον Βακαλουνάκη και το διαιτητής θα δώσει πεναλτι στον Μινώταυρο αλλά ο Κελαιδής θα αποκρούσει νικώντας τον Βακαλουνάκη.
47’ Νέο πεναλτι για τους φιλοξενούμενους με εκτελεστή αυτή την φορά τον Νταγκουνάκη αλλά και αυτό χωρίς επιτυχία αφού απέκρουσε ο νεοεισελθόν Βογιατζιδάκης για την Επισκοπή.
50’ Κορνερ του Καρύμπα με κεφαλιά ο προωθημένος Πετράκης θα κάνει το 3-1.
59’ Τρίτο πεναλτι για την Χανιώτικη ομάδα αυτή την φορά θα βρει στόχο ο Μιχάκης για το 3-2.
60’ Με σουτ έξω από την περιοχή του Μ. Κατσαμά 4-2.
68’ Εκτέλεση φάουλ του Μιχελακάκη με κεφαλιά ο Πετράκης θα πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς και το πέμπτο για την Επισκοπή.
88’ Δυνατό σουτ του Νικολάου θα σταματήσει στο δεκάρι.
90’ Ο Βελονάκης θα κερδίσει πεναλτι, ο Νικολάου θα αναλάβει την εκτέλεση διαμορφώνοντας το τελικό 6-2.

Επισκοπή (Χ. Βασιλείου): Ο. Κελαιδής (46’ Βογιατζιδάκης), (70’ Α. Κελαιδής), Καψαλάκης (60’ Σιόρε), Μανταδάκης (66’ Γιακουμάκης), Πετράκης, Β. Κατσαμάς (54’ Καραβιώτης), Σουμπασάκης (46’ Κοκκινάκης), Χαρατσής, Μιχελακάκης (60’ Βελονάκης), Αντιασβίλι (46’ Μ. Κατσαμάς), Φρατζεσκάκης, Καρύμπας (50’ Νικολάου).