Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας

3/4/16

ΤΡΙΓΛΙΑ Ρ. – ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2-1

Για το καλύτερο δυνατό προσπάθησε η ομάδα μας στην Ραφήνα όμως δεν κατάφερε σ’ ένα ακόμη αγώνα –παρ’ ότι μαχητικοί οι παίκτες μας- να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα μέσα στη Ραφήνα.

Το τελικό 2-1 ήρθε στο β’ ημίχρονο, το οποίο είχε φάσεις και σαφώς καλύτερη ποιότητα.

Το ματς:

Στο α’ ημίχρονο δεν έγιναν φάσεις, πέρα από το τέρμα των γηπεδούχων κι αυτό γιατί ο άνεμος που φυσούσε ήταν πολύ δυνατός. Λόγου του ανέμου άλλωστε ήρθε η ολιγωρία στην άμυνα της ομάδας μας στο 20ο λεπτό.

ΓΚΟΛ! 1-0:
Από την εκτέλεση φάουλ του Βασιλείου, ο Μανδύλης με προβολή κι αφού ολιγώρησε η άμυνά μας, ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη, η Τριγλία έγινε πιεστική και πραγματοποίησε δυο φάσεις και το γκολ στο 55’.
Στο 47′ ο Παπαδόπουλος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να περνάει άουτ.

Στο 50′ η κεφαλιά του Κότσι μετά από κτύπημα κόρνερ του Καραδέμητρου, πέρασε άουτ.

ΓΚΟΛ! 2-0: Στο 55’ από το λάθος που προηγήθηκε λίγο πριν στο κέντρο, ο Βασιλείου, τροφοδότησε τον Σιάννη και με δυνατό σουτ σημάδεψε πρώτα το κάθετο δοκάρι κι έπειτα τα δίχτυα της ομάδας μας.
Αμέσως μετά, η ομάδα μας πήρε μέτρα στο γήπεδο και εκεί είχαμε πολύ καλή εικόνα.
Εκτός των καλά σουτ των Σίσκοφ (67’), Μίλιτς (69’) ήρθε και η μείωση του σκορ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ!2-1:
Στο 78’ ο πιο δραστήριος επιθετικός, ο Σίσκοφ πήρε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και μ’ ένα εκπληκτικό σουτ την έστειλε στο «Γ» της εστίας του Λέτσο.

Στο 86’ ο Σαγανάς σούταρε σημαδεύοντας το δοκάρι του Γκουτζελά.

Η διαιτησία: Βεργέτης, Χαραλαμπόπουλος-Νίκα (Αρκαδίας).

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Καλοπήτας): Λέτσο, Κάρδαρης Μεϊμάρογλου, Τερζής, Καραδέμητρος, Κότσι (89' Τσάγκαρης), Μανδύλης, Κόντι, Σιάννης (80' λ. τρ. Σαγανάς), Βασιλείου (68' Μάλτσι), Παπαδόπουλος
 ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Σπυριδάκης): Γκουτζελάς, Γεωργιάδης (65’ λ.τ. Καψιώτης), Ντινιωτάκης, Πάτας, Παπαδήμας, Νίκου, Χαλκιαδάκης, Μανωλακάκης, Ιβάνοφ (80’ Μέμος), Μίλιτς (72’ Κωτάτης), Σίσκοφ.