Πρώτη ήττα για την ομάδα μας-Φωτογραφίες από Κηφισιά...

02/10/15

Συναγερμός στην εστία της ομάδας μας

ΚΗΦΙΣΙΑ - ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2-0

Με δύο τέρματα πριν καν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, η ομάδα μας ηττήθηκε με 2-0 στην Κηφισιά.

Η ομάδα μας έδειξε να αιφνιδιάζεται και δεν κατάφερε να απαντήσει στον αντίπαλο που ήταν ιδιαίτερα επιθετικός στο α’ ημίχρονο.
Η ομάδα μας προσπάθησε στην επανάληψη, δημιούργησε ευκαιρίες αλλά έμεινε δίχως τέρμα.

ΓΚΟΛ! 1-0: Μόλις στο 5' ο Μιχαλόπουλος με κεφαλιά κι αφού προηγήθηκε δοκάρι σε σουτ του Καραδέμητρου, άνοιξε το σκορ.

ΓΚΟΛ! 2-0: Στο  27' Ο Βέρμπης με σουτ από πλάγια θέση νίκησε τον Γεωργίου και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στη συνέχεια η ομάδα μας προσπάθησε να βγει μπροστά, όμως η Κηφισιά προσπάθησε να διαφυλάξει το υπέρ της αποτέλεσμα.

Οι παίκτες τοης Κηφισιάς πανηγυρίζουν ένα από τα τέρματα που πέτυχαν

Ιδίως στην επανάληψη, όπου δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο ποιότητας, η ομάδα μας θέλησε να βρει κενούς χώρους αλλά δεν τα κατάφερε απειλώντας κυρίως με σουτ τα οποία δεν βρήκαν στόχο.

Στο 70’ καταγράφηκε η καλύτερη φάση για την ομάδα μας, όταν από μία ωραία σέντρα του Αγτζίδη, ο Μεχντί μόνος ανενόχλητος  έπιασε κεφαλιά η οποία έφυγε άουτ.

Στο 73’΄ο Δελήμπασης είχε καλό σουτ το οποίο έφυγε άουτ.