ΤΟΠΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Σημάδια βελτίωσης παρά τη νέα ήττα

29/11/14

""

ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2-6
Α
ναμενόμενο ήταν το αποτέλεσμα, όχι όμως και το σκορ. Το 2-6 με το οποίο έχασε η ομάδα μας από τον Απόλλωνα Ρεθύμνου για το β’ τοπικό πρωτάθλημα, δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του αγώνα.

Οι μικροί σε ηλικία ποδοσφαιριστές μας, ήταν αισθητά βελτιωμένοι αγωνιζόμενοι στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» ωστόσο, δύο κενά δίλεπτα (25’-26’ και 44’-45’) απέφεραν τέσσερα γκολ για την σαφώς πιο έμπειρη ομάδα των φιλοξενουμένων.

Στην επανάληψη οι παίκτες του κ. Αθανασιάδη, δέχθηκαν άλλα δύο τέρματα (52’-58’) παρ’ όλα αυτά, δεν το έβαλαν κάτω και πάλεψαν για την τιμή των όπλων. Μάλιστα, στη συνέχεια η προσπάθειά τους «εξαργυρώθηκε» με δύο τέρματα στο 67’ όταν ο Μιχαληός μείωσε σε 1-6 με ευθύβολο σουτ ενώ ο Δρίτσας στο 80’, πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας μας με παρόμοιο τρόπο..

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Αθανασιάδης): Χνάρης, Πατελάρος, Ποθουλάκης, Κυριακάκης, Σηφακάκης, Μανδακάκης, Ντέιβι (80’ Ξηρακης), Περκέτσι, Μιχαληός (75’ Λιναρδάκης), Δρίτσας, Κασσέλας (60’ Κιμιωνής).

Αθανασιάδης: «Πληρώνουμε τα ατομικά μας λάθη»

Ο προπονητής μας, Βασίλης Αθανασιάδης, διακρίνει βελτίωση μέρα με την ημέρα, ωστόσο επεσήμανε και πάλι, λάθη τα οποία προέρχονται κυρίως λόγω απειρίας…
«Πληρώνουμε τα ατομικά μας λάθη. Για μία ακόμη φορά, μετά το 25’ δεχθήκαμε γκολ όπως επίσης και λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο. Είναι κάτι που γίνεται κατ’ επανάληψη.  Στο β’ ημίχρονο όμως δεν μπορώ να μην εξάρω την προσπάθεια των παιδιών. Στα β’ 45 λεπτά μείναμε ευχαριστημένοι βλέποντας ότι τα παιδιά δεν τα παρατούν κι ότι συνεχώς προσπαθούν να βελτιωθούν…»