Β’ ΤΟΠΙΚΟ: Δύσκολες συνθήκες για τους μικρούς μας

8/11/14

""

Μπορεί το σκορ να φαίνεται βαρύ, ωστόσο οι νεαροί ποδοσφαιριστές της Επισκοπής 2010, έδειξαν αγωνιστικό πνεύμα ως το τέλος.

Απέναντι στην ούτως ή άλλως, σαφώς πιο έμπειρη ΕΑΠ, ηττήθηκαν με 5-0, όμως αυτή η νεαρή ομάδα που φτιάχνει ο Βασίλης Αθανασιάδης, προσπαθεί τώρα να χτίσει τον αγωνιστικό της χαρακτήρα.

Το ματς που, τελικά διεξήχθη παρά την πολύ δυνατή βροχόπτωση που προηγήθηκε, έδειξε να δυσκολεύει ιδιαίτερα τους νεαρούς ποδοσφαιριστές μας. Στην ουσία «άνοιξε» με γκολ για την ΕΑΠ στο 8ο λεπτό κι από "κει και πέρα, στο 28’ και στο 30’ έγινε το 2 και το 3-0 αντίστοιχα ενώ, πριν κλείσει το ημίχρονο ήρθε και το 4-0 από χτύπημα πέναλτι.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε πολύ, η ΕΑΠ πέτυχε ένα ακόμη τέρμα με τους πιτσιρικάδες του Βασίλη Αθανασιάδη να προσπαθούν για το καλύτερο δυνατό στο μέτρο του δυνατού.