Α’ ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ήττα για την ομάδα της Επισκοπής Β’ από την Ασή Γωνιά

21/12/13

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με δυο τέρματα (6’, 16’) και με το σκορ αυτό ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Στο 50’ ο Σαρρής είχε δοκάρι για την ομάδα μας και στο 57’ ο τερματοφύλακας Χνάρης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για ανατροπή αντιπάλου μέσα στην περιοχή. Με το εύστοχο πέναλτι η Ασή Γωνιά έκανε το 3-0 στο 58’. Στο 66’ χάθηκε η ευκαιρία από το σημείο του πέναλτι να μειώσει η Επισκοπή Β’ με το Ρειζάκη να αστοχεί. Δέκα λεπτά αργότερα ο Παυλάκη ανέτρεψε αντίπαλο μέσα στην περιοχή και αντικρίζει την κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα μας με εννέα ποδοσφαιριστές. Με το δεύτερο εύστοχο πέναλτι οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 4-0.

Επισκοπή Β’ (A. Παπαδάκης): Χνάρης, Παυλάκης, Κυμιωνης Γ. (57’ Μανιαδάκης), Ρειζάκης, Αγγελάκης Κ., Ξυνομηλάκης (72’ Πατελάρος), Παπαδάκης (46’ Σωπασής), Κυριακιακάκης, Γαβαλάς, Σαρρής, Εννέα.