Α’ ΕΠΣ Ρεθύμνου: Επισκοπή Β’ - Αετό Ανωγείων 1-3

14/12/13

Η ομάδα μας παρατάχτηκε με αρκετές ελλείψεις σε αυτή την αναμέτρηση. Κατάφερε όμως να ανοίξει το σκορ στο 30’ με το Σαρρή και να ολοκληρώσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με 1-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι επιτυχαίνοντας τρία γκολ πήραν τους βαθμούς της νίκης. Η Επισκοπή Β’ στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο λόγο αποβολής του Νικολιδάκη με Κόκκινη κάρτα.

Επισκοπή Β’ (A. Παπαδάκης): Χριστοδουλάκης, Αγγελάκης Κ., Κυμιωνης Γ. (76’ Πατελάρος), Ρειζάκης, Τσαντίλας (80’ Παυλάκης), Παπαδάκης, Ξυνομηλάκης (46’ Σωπασής), Γαβαλάς, Σαρρής, Νικολιδάκης, Εννέα

Το Σάββατοκυριακο 21-22 Δεκεμβρίου, η Επισκοπή Β’ θα παίξει εκτός έδρας με την Ασή Γωνιά για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.