Νίκη με ανατροπή οι παίδες (8Χ8) - (Φωτορεπορτάζ)

1/12/14

""

Νίκη με ανατροπή πέτυχε η ομάδα των παίδων στο πρωτάθλημα 8Χ8 σ’ αυτή την αγωνιστική.

Οι λιλιπούτειοι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Αθανασιάδη, κατόρθωσαν να γυρίσουν ένα ματς που στα πρώτα 20 λεπτά φαινόταν χαμένο. Απέναντι στον Ερμή Ζωνιανών, επικράτησαν με 10-4.

Ως το 16’, το σκορ ήταν στο 0-3 με τον Ερμή να είναι φανερά καλύτερος και σαφώς πιο επιθετικός. Εν συνεχεία, η ομάδα μας απάντησε και μάλιστα κατά ριπάς πετυχαίνοντας 4 γκολ!

Οι μικροί ποδοσφαιριστές απήλαυσαν το ποδόσφαιρο και στην επανάληψη φιλοδώρησαν την αντίπαλη ομάδα με άλλα 6 τέρματα αποδεικνύοντας ότι στις ακαδημίες μας, δεν υπάρχει μονάχα βάθος αλλά ότι, τίποτε δεν τελειώνει εάν δεν λήξει ο διαιτητής τον αγώνα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Αθανασιάδης): Τσάλαγκας, Άρης, Βίνης, Μπουντουράκης, Τζωρτζινάκης, Καραγιαννάκης, Καραγιάννης, Κοκκινάκης, Κατσάλης, Κοκολάκης, Βοτζάκης, Νέζα, Χιλάι, Σκουντριδάκης.